مبانی نظری نظریه های رضایت شغلی


در حال بارگذاری
25 خرداد 1398
word
128
43
301 بازدید
۱۲,۴۰۰ تومان
خرید

با سلام با دانلود مبانی نظری نظریه های رضایت شغلی در خدمت شما بزرگواران هستیم.

 

مبانی نظری نظریه های رضایت شغلی

فایل ورد دارای 21 صفحه با منابع و پیشینه تحقیق می باشد.

مبانی نظری نظریه های رضایت شغلی

در سال های اخیر توجه بسیاری به نیروی انسانی در سازمان ها شده است و در جهت افزایش توان مادی و معنوی و رضایت مندی کارمندان گام های موثری برداشته شده است.

برای شناخت عوامل مؤثر در افزایش رضایت شغلی در فرمانداری شهرستان و واحدهای تابعه باید از زوایای مختلف به آن نگریسته و ارتباطات آنها را کشف نمودف عواملی کانند ارتباط مدیران با کارکنان، سوءنیتها در مورد کارکنان، عدم ارزشیابی صحیح از عملکردف کتاهش حقوق ف عدم رشد، عدم ارتقاء و غنای شغلی و … می تواند محیط و فضا را از حالت تعادل خارج سازد.

بنابراین در جهت افزایش توان تخصصی و تحقیقاتی بایستی به دنبال بهره گیری کامل از ظرفیت ها و امکانات موجود و نیروی انسانی و توسعه کیفی نیروی انسانی بر آنند و بدین منظور افزایش پرداخت های خود را با خط مشی پرداخت حقوق و مزایای متناسب با کارایی و عملکرد مثبت هماهنگ سازد تا بتواند به بهره گیری بیشتری از نیروی انسانی خود نایل شود(مورهد/گریفین،1396،ص412).

نظریه‌ها و تئوری‌های رضایت شغلی

نظریه کامروایی نیاز، خشنودی شغلی نظریه برابری، نظریه ارزش، نظریه گروه مرجع، نظریه ژنتیک، نظریه انگیزشی، بهداشتی یا دو عامل هرزبرگ.

رومن کرزناریک این فاکتورها را برای یک شغل رضایت‌بخش لیست می‌کند:

۱- معنا

۲- آزادی

۳- شادی

یعنی هرچه شغل ما بیشتر این سه احساس را در ما ایجاد کند، ما بیشتر از شغلمان راضی خواهیم بود. به تفکیک به آنها خواهیم پرداخت و در انتها هم به پرسشنامه در مورد رضایت شغلی خواهیم رسید.

رضایت شغلی موضوع خشنودی کارکنان از کار در سازمان است که تاثیر زیادی بر عملکرد آنان دارد رضایت شغلی می تواند در توسعه اهداف سازمان نیز بسیار موثر باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.