مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی


در حال بارگذاری
22 آذر 1397
word
27
379 بازدید
۱۴,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و احترام خدمت همراهان همیشگی سایت مقاله یک رضایت شغلی یکی از موضاعاتی است که در سازمان ها به آن پرداخته می شود و اگر مفهوم رضایت شغلی را بهتر و عمیق‌تر درک کنیم، در جایگاه مدیر و سرپرست، می‌توانیم به بهبود رضایت شغلی هم کمک کنیم با مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی و منابع و تعاریف جدید در خدمت شما هستیم.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی

نوع فایل ورد و دارای 27 صفحه قابل ویرایش و منابع جدید می باشد.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی

قسمت هایی از متن در مورد رضایت از شغل

محیط کار و فعالیت آدمی نیز احساسهای متفاوتی را در افراد مختلف به وجود می آورد که احساس رضایت یا نارضایتی از مهمترین آنهایی است که در شخص ایجاد می شود (خراسانی و همکاران، 1391). به نظر هاپاک رضایت شغلی مفهومی پیچیده و چند بعدی است که با عوامل روانی، اجتماعی و جسمانی ارتباط دارد. تنها یک عامل موجبات رضایت شغلی را فراهم نمی آورد بلکه ترکیب معینی از عوامل گوناگون سبب می شود که فرد شاغل در لحظه معینی، از شغل خود احساس رضایت کرده و از آن لذت ببرد (شفیع آبادی، 1382).

پیشگویی کننده های عملکرد: عملکرد هر فرد تنها نتیجه ی تلاش او نیست. تواناییها، صفات مشخصه و ادراکات افراد تاثیر تلاش بر عملکرد را تنظیم می کنند. بدین معنی که کارکنان با توانایی بهتر می توانند به کار خود بپردازند.

پیشگویی کننده های رضایت خاطر: کارکنان در برابر عملکردشان هم پاداش های درونی و هم پاداش های بیرونی دریافت می کنند. پاداش های درونی را خود فرد به دست می آورد و مرکب از نتایج نامشهود مانند حس کسب موفقیت و انجام کار است. پاداش های بیرونی، نتایج ملموس مانند حقوق و شناسایی به وسیله عموم مردم است. رضایت خاطر نیز به نوبه خود با انتظارات کارکنان از عادلانه بودن پاداش های دریافتی معین می شود. کارکنان هنگامی که احساس دریافت پاداش عادلانه دارند راضی تر هستند. این مودار همچنین نشان می دهد که رضایت شغلی بر جذابیت پاداش های دریافتی کارکنان اثر دارد. سرانجام تلقی منجر شدن تلاش آتی کارکنان به پاداش های احتمالی تحت تاثیر تجربیات گذشته از عملکرد و پاداش ها قرار دارد (رضائیان، 1389).

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.