دانلود مبانی نظری در مورد بزهکاری


در حال بارگذاری
19 بهمن 1397
word
128
65
478 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و احترام خدمت پژوهشگران و همراهان سایت مقاله یک دانلود مبانی نظری در مورد بزهکاری فایلی است که امروز برایتان بارگذاری کرده ایم این فایل به جنبه های گوناگون موضوع مورد نظر پرداخته است.

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق بزهکاری

دارای 65 صفحه ورد و منابع کامل می باشد.

دانلود مبانی نظری در مورد بزهکاری

رويكرد اثبات گرايي بر ايده ي فهم علم تجربي از جرم و بزهكاري تكيه دارد. در اين رويكرد، همچنين فرض برآن است كه بين «بهنجار» و «كجرو»، تمايزي خاص وجود دارد. وانگهي رويكرد ياد شده مي كوشد تا با مطالعه ي عواملي خاص بپردازد كه موجب شكل گيري رفتارهاي كجروانه يا مجرمانه است. يكي از مشخصه‌هاي رويكرد اثبات گرايي، انديشه تعيين يافته بودن رفتار است. اين مضمون، بدان معناست كه در نگاه اثبات گرايان، اعمال و رفتار افراد را اساساً عوامل و نيروهاي خارج از كنترل مستقيم آنان شكل مي دهد.

بر همين اساس رفتار، بازتاب انواعي از اثرگذاري هاي خاص بر فرد به حساب مي آيد؛ خواه اين اثرگذاري هاي ماهيتي زيستي داشته باشد و خواه ماهيتي رواني و اجتماعي .اين رويكرد همچنين بر آن است كه مجرمان با يكديگر متفاوتند. حاصل آنكه نگرش اثبات گرايي به جاي اينكه افراد را از بعد توانمندي هاي يكسان يا حقوقي مساوي آنان بنگرد، به عنصر تفاوت تأكيد مي كند. عنصري كه خود آن را بازتاب اوضاع و احوال متفاوتي مي شمرد كه هر شخص را تحت تأثير دارد.

هر نوع رفتارى که با قانون جامعه، درگير باشد و مجازاتى براى آن تعيين شده باشد بزهکارى ناميده مى‌شود و فردى را که مرتکب بزه شده باشد مأموران دولت حق دارند وى را دستگير نموده، تحويل مقامات مربوط دهند. بزهکارى به رفتار ضداجتماعى گفته مى‌شود. رفتارى که باعث دخالت در حقوق ديگران، بر هم زدن رفاه جامعه و يا خود شخص شود. به‌عنوان مثال مى‌توان سرقت، استفاده از مواد مخدر، فروش مواد مخدر، قتل، فحشاء، اذيت و آزار رسانيدن به ديگران را از جمله رفتارهاى بزهکارانه نام برد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.