دانلود مبانی نظری راهیان نور


در حال بارگذاری
22 آذر 1397
word
712 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان
خرید

دفاع مقدس . جنگ تحمیلی باعث شد تا رشادت های بسیاری از دوستداران دین و وطن نمایان شود دانلود مبانی نظری راهیان نور فایلی است که به موضوع سرزمین ها و یادواره های جنگ و رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس پرداخته است.

دانلود مبانی نظری راهیان نور

فایل ورد و قابل ویرایش می باشد.

دانلود مبانی نظری راهیان نور

بیش از 500 هزار نفر در قالب 50 لشکر دانش‌آموزی طی هشت سال دفاع مقدس وارد جبهه‌های جنگ شدند که از این تعداد، 36 هزار دانش‌آموز به شهادت رسیدند و امروزه شاهد سفر سالانه حدود یک میلیون دانش‌آموز به مناطق عملیاتی دفاع مقدس برای گره زدن پیوند دو نسل هستیم.

با گذشت چندین سال از پایان جنگ، نمی‌توان از حضور دانش‌آموزان در سرزمین‌هایی که روزگاری محل ایستادگی رزمندگان دانش‌آموز در مقابل رژیم بعث عراق بوده گذشت. شاید همین موضوع باعث شده که امروز شاهد حضور کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی سراسر کشور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس جنوب،غرب، شمالغرب و راهیان نور دریایی هستیم. اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی توسط سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج و قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج از سال 89 آغاز شده و این اردوها هر روز با ارتقای کمی و کیفی همراه بوده است و دانش‌آموزانی که خودشان داوطلب هستند نیز در قالب درس آموزش دفاعی به مناطق عملیاتی و کربلای ایران سفر می‌شوند.

راهیان نور نامی است برای گروه بزرگی از کاروان‌های سیاحتی – مذهبی در ایران که به بازدید از مناطق جنگی بازمانده ازجنگ ایران و عراق در غرب و جنوب غربی این کشور می‌پردازند. بیشتر این کاروان‌ها هم‌زمان با تعطیلات نوروزی و نیز تعطیلات تابستانی، برای مناطق غرب کشور، فعال می‌شوند و مناطق مرزی استان خوزستان به ویژه منطقه شلمچه از مقصدهای پرطرفدار این گروه‌هاست. همچنین به سمت یادمان شهدای شوش نیز سفر می‌کنند.

این حرکت نوعی از گردشگری جنگ در ایران محسوب می‌شود. بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سازمان دهنده و متولی اصلی اردوهای سراسری «راهیان نور» است که هر ساله گروه‌هایی از مردم مناطق مختلف ایران را برای بازدید از مناطق جنگی غرب و جنوب غربی این کشور، به استان‌های هم‌مرز با عراق می‌برد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.