دانلود رایگان تحقیق امام خمینی از منظر اندیشمندان جهان


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
18 آگوست 2017
نوع فایل
word
حجم فایل
تعداد صفحات
دسته بندی
تعداد بازدید
629 بازدید
رایگان

دانلود رایگان تحقیق امام خمینی از منظر اندیشمندان جهان

دانلود رایگان تحقیق امام خمینی از منظر اندیشمندان جهان

نوع فایل ورد

مقدمه

بنده معتقدم که تاریخ، امام خمینی رحمه‌الله را به عنوان بزرگترین شخصیت جهانی قرن بیستم معرفی خواهد کرد، زیرا او فردی بود که هم نبوغ سیاسی و هم نبوغ دینی داشت.

سخن گفتن در مورد ابعاد شخصیت و اندیشه‌های تابناک امام‌خمینی رحمه‌الله و پدید آورنده مهم‌ترین حادثه قرن بیستم، کاری بس دشوار است. با اینکه تا به حال مقالات و کتاب‌های بسیاری در این زمینه نوشته شده است، در معرفی شخصیت کامل آن راد مرد جهان اسلام به پایان راه نرسیده ایم، بلکه هنوز برای شناخت کامل هویت آن شخصیت فرزانه، راهی دراز در پیش داریم .

حضرت امام خمینی رحمه‌الله به عنوان فقیهی ژرف نگر و حکیمی خردمند و سیاستمداری دوراندیش و عارفی الهی، توانسته بود در پرتو مناجات‌های شبانه و توکل و معرفت و اخلاص، به منبع نورانیت الهی و اقیانوس بی‌کران عرفان و معنویت متصل گردد. به همین دلیل دست‌یابی به افق اندیشه‌های این شخصیت عظیم برای اندیشمندان اگر غیر ممکن نباشد، آسان نخواهد بود.

دانلود رایگان تحقیق امام خمینی از منظر اندیشمندان جهان

دکتر “مصطفی ایوب”، دانشمند مسلمان آمریکایی و مسؤول گروه مطالعات ادیان در دانشگاه تامبل آمریکا در مورد رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ایران می‌گوید:”بنده معتقدم که تاریخ، امام خمینی رحمه‌الله را به عنوان بزرگترین شخصیت جهانی قرن بیستم معرفی خواهد کرد، زیرا او فردی بود که هم نبوغ سیاسی و هم نبوغ دینی داشت.

درست است که ولایت فقیه به عنوان یک مفهوم اسلامی شیعی از غیبت صغری همواره مورد بحث و بررسی بوده ولی امام خمینی رحمه‌الله به این مفهوم تفسیر دیگری دادند که امام معصوم علیه‌السلام از طریق علمایی که فقیه‌اند نقشی در حکومت دارد و آن علماء نایبان امام علیه السلام هستند و چنانچه در شخصی خصوصیاتی که امام عصر علیه السلام بیان کرده فراهم گردد، فقیه اول خواهد بود.

بنده معتقدم که از جمله مهم‌ترین تاثیرات نهضت امام خمینی رحمه‌الله این بوده که حکومت در یک کشور بزرگ و با اهمیت اسلامی را از ماهیت لائیکی آن به ماهیت اسلامی و دینی مبدل ساخت و بدین ترتیب جمهوری اسلامی الگویی برای جنبش‌های اسلامی جهان گردید. من بر این باورم که از لحاظ قدرت فکری، امام تنها یک فرد یا پدیده فردی نبود بلکه یکی از سازندگان تاریخ بود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.