تحقیق رایگان بررسی افت تحصیلی دانش آموزان حاشیه شهر


در حال بارگذاری
20 نوامبر 2016
word
1
939 بازدید
رایگان

با سلام و درود فراوان به شما که عزیز گرامی و همراه محترم ما در سایت مقاله یک فایل پیش روی شما تحقیق رایگان بررسی افت تحصیلی دانش آموزان حاشیه شهر می باشد که به موضوع عدم تحصیل یا بازماندگی از تحصیل یا عدم توانایی در تحصیل کودکان و نوجوان حاشیه شهر پرداخته است

تحقیق رایگان بررسی افت تحصیلی دانش آموزان حاشیه شهر

نوع فایل ورد قابل ویرایش است

تحقیق رایگان بررسی افت تحصیلی دانش آموزان حاشیه شهر

مقدمه

حاشیه نشینی یک پدیده شهری مربوط به دهه های اخیر است که به علت مسائل و مشکلاتی که برای ساکنین آن و شهروندان بوجود می آورد، مورد توجه محققان قرار گرفته است و بررسی افت تحصیلی و مردودی دانش آموزان حاشیه شهرها ،شاید یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین مسائل آموزشی باشد و با این حال به عنوان یک مسئله جدی هنوز مطرح است.

افت تحصیلی موجب هدر رفتن منابع مالی و انسانی فرارانی می شود و بهبود کارایی نظام های آموزشی تا حد زیادی به جلو گیری از اتلاف یا کاهش افت تحصیلی بستگی دارد. خسارات ناشی از شکست تحصیلی،مطالعه جامع و پیگیرانه وضعیت آموزشی و تحصیلی دانش آموزان را می طلبد تا با شناخت عوامل احتمالی ایجاد کننده افت، راه موفقیت بیشتر دانش آموزان را هموار گردد.و در سنوات اخیر ذهن دلسوزان نظام تعلیم و تربیت را به خود مشغول نموده و جهت جلوگیری از این پدیده راهکارهای متفاوتی ارائه شده است. راهکارهای عملیاتی و کاربردی،که بعضأ مثمر ثمر بوده و نتایج مثبتی نیز در برداشته است. در این پژوهش سعی بر این است، افت تحصیلی دانش آموزان حاشیه شهر را بررسی نمایم .

تعریف حاشیه نشینی

پژوهشگران و متخصصانتعاریف نظری عملیاتیبسیاری را برای حاشیه‌نشینی ذکر کرده‌‌اند و برای آنمعادلهای فارسی زاغه‌نشینی، کپرنشینی، ‌اسکان غیررسمی- غیرقانونی،کانونهای زیستی خودانگیخته آلونک نشینی، زورآباد، حلبی‌آباد، حصیرآباد برای واژه‌هایتخصصی: کرده‌اند. هر یک از مفاهیم فوق دارای بار معنایی ومفهومی خاصی مستتر در دیدگاهی دارد که آن واژه را به کار می‌برد.

 

 راهنمای خرید:
  لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.