پرسشنامه سنجش افت تحصیلی دانش آموزان


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
16 مارس 2020
نوع فایل
word
حجم فایل
1
تعداد صفحات
7
دسته بندی
تعداد بازدید
3787 بازدید
۵۰,۰۰۰ ریال

با درود بر شما ورود شما به سایت مقاله یک را خوش آمد می گوئیم با پرسشنامه سنجش افت تحصیلی دانش آموزان در خدمت شما هستیم در این پرسش نامه عواملی که باعث شکست و عدم موفقیت دانش آموزان در یادگیری می شود مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد در ادامه با ویژپی ها و جزئیات این پرسش نامه بیشتر آشنا می شویم.

پرسشنامه سنجش افت تحصیلی دانش آموزان

ویژگی های پرسش نامه:

این پرسش نامه شامل 20 سوال بوده  و سه مولفه عامل آموزشی ، عامل محیطی و عامل خانوادگی را  با هدف بررسی علل شکست و افت تحصیلی دانش آموزان مدارس راهنمایی تحصیلی ارزیابی می کند روایی و پایایی دارد و روایی هر کدام از مولفه ها نیز مشخص شده است علاوه بر این تعاریف نظری و عملیاتی نیز در این پرسش نامه گنجانده شده است.

پرسشنامه سنجش افت تحصیلی دانش آموزان

توضیحاتی در مورد افت تحصیلی

افت کمی و کیفی از انواع افت تحصیلی می باشند که برای هر کدام از افت ها تعاریفی را می توان عنوان کرد. در افت کمی درصدی از دانش آموزان یک دوره تحصیلی توانسته اند آن دوره را به پایان برسانند. در افت کیفی نرسیدن به هدف های تعیین شده می باشد.

هدف هایی که تعیین شده برای یک دوره آموزشی و تفاوت بین دانش و مهارتی که فارغ التحصیل ها دارند را در افت تحصیلی کیفی می توان دید. آنچه که در دوره های تحصیلی راهنمایی و متوسطه از میزان ترک تحصیل و مردود شدن می تواند دید کخ این آمار در پسران بیش از دختران می باشد و دلیلی که در مورد این امر امکان پذیر است این است که دختران بیشتر اوقات خود را در خانه هستند و کم تر بیرون می روند و به همین دلیل بیشتر مطالعه می کنند اما پسرها اوقات بیشتری در بیرون خانه می گذرانند و کم تر مطالعه می کنند به همین دلیل افت تحصیلی در پسرها بیشتر از دخترها است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.