مبانی نظری در مورد سرمایه مذهبی


در حال بارگذاری
18 بهمن 1397
word
128
22
348 بازدید
۴,۸۰۰ تومان
خرید

سرمایه مذهبی چیست؟ برای پاسخ به این سوال مبانی نظری در مورد سرمایه مذهبی را می توانید مطالعه کنید و برای طرح ها و پژوهش هایتان از آن استفاده کنید سرمایه دینی یا دارایی دینی نوعی دارا بودن افراد از ایمان به خدا و دین خدا را شامل می شود

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه مذهبی

فایل حاضر در 22 صفحه به صورت ورد قابل ویرایش به موضوع پرداخته است که هم اکنون می توانید نسبت به دانلود آن اقدام کنید

مبانی نظری در مورد سرمایه مذهبی

تیکه هایی از متن

به‌طور خلاصه مي‌ توان گفت وجود ايمان به خدا، جهان پس از مرگ، رسالت و هدايت الهي، معنويت و فرشتگان, موجب مي‌شود ساختارهاي اعتقادي، عاطفي و عملكردي افراد به شدت تحت تأثير قرار گيرد و بر آن اساس رفتار افراد به‌صورت مورد نظر مذهب شكل بگيرد. اين شكل‌گيري ساختارهاي رفتاري, تشکيل سرمايه است و حاصل, همان سرمايه‌ اي است كه سرمايه مذهبي فردي مي‌ناميم. با اين وجود, اين ساختارها مي‌ تواند بدون وجود ايمان نيز به صورت مذهبي شکل بگيرد.

اين شکل‌گيري مي‌تواند بدون وجود ايمان فردي از طريق نهاد هاي اجتماعي, عادت‌ ها و هنجار هاي فردي و اجتماعي و مانند آن شکل بگيرد. از اين‌رو اثر ايمان و سرمايه مذهبي دو اثر جداگانه است, اما اين دو عامل بر يکديگر مؤثر هستند.

در ابتداي اين بحث اين نکته را يادآور مي‌ شويم که منظور ما از مذهب, تحريف‌ هاي موجود در مذاهب و يا انحراف‌ هاي ايجاد شده در بعضي مقاطع زماني براي بهره‌ برداري سياسي, استحکام حکومت و يا خام کردن مردم جامعه هم چون دوران پس از اوج‌گيري حکومت عباسيان و پس از آن عثماني ها و يا صفويان و چرخش مسير تبليغات آموزه‌هاي مذهبي به سمت حفظ منافع حاکمان نيست, بلکه مذهبي که همراه آموزه‌ی هاي پيش‌ برنده در جامعه (مانند صدر اسلام و حتي چند قرن اول اسلام ) مطرح است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.