مبانی نظری معنویت سازمانی و معنویت در کار


در حال بارگذاری
21 آذر 1397
word
1
27
626 بازدید
۱۲,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام خدمت تمامی پژوهشگران و علاقمندان به موضوعات سازمان با مبانی نظری معنویت سازمانی و معنویت در کار در خدمت شما هستیم که یکی از موضوعات مهم سازمانی اشاره دارد.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنویت سازمانی و معنویت در کار

نوع فایل ورد قابل ویرایش است تعداد صفحات آن 27 صفحه که به تعاریف مفاهیم نظریه ها پیشینه پرداخته است و در پایان منابع جدید ذکر شده است.

مبانی نظری معنویت سازمانی و معنویت در کار

قسمت هایی از متن فایل

از آن جایی که واژه معنویت در زمینه های گوناگونی به کار می رود، تعریف آن مشکل است. موضوع معنویت، دل مشغولی دیرپای بشر است، اما بررسی نقادانه و تطبیقی معنویت در زمینه های جهانی، پدیده نوظهوری است. با وجود این، امروزه مفهوم معنویت عمومیت یافته است، در اینجا به برخی از تعریف های معنویت اشاره می شود، محققی معتقد است که معنویت، نیرویی روح بخش و انگیزاننده زندگی است، انرژی که الهام بخش فرد به سمت و سوی فرجامی معین یا هدفی به سوی ورای فردیت می باشد

در پژوهش هایی که میتروف و دنتون انجام داده اند در تعریف های مختلف معنویت، برخی از ویژگی های کلیدی معنویت این گونه آمده است: معنویت، رسمی منسجم و سازمان یافته نیست، کاملا جامعه و فراگیر و پذیرای هر کسی است، منبع نهایی معنا و هدف در زندگی است، منبع لایزال از ایمان و نیروی اراده است، هدف نهایی و مقدس است، غیر فرقه ای و فراتر از فرقه ها است، جهانی و بدون بعد زمانی است، احساس عمیق ارتباط متقابل با هر چیزی داشته و آسایش و آرامش درونی دارد(میتروف و دنتون،2009). همچنین معنویت ناظر به هدفی متعالی و الهی و فراسوی فردیت خویش است(اورسالا،2005) و رابینز می گوید: معنویت در محل کار به معنای انجام سازماندهی شده شعائر مذهبی نبوده و به همین ترتیب در مورد خدا یا الهیات نیست(رابینز،2009).

امروزه معنویت از دو نظر بیش از گذشته مورد توجه اندیشمندان جوامع بشری واقع شده است، نخست به لحاظ نقش بازدارندگی از آسیب ها و هنجارشکنی ها و دیگری به لحاظ نقش برانگیزانندگی افراد در جهت سود رسانی و خدمت بیشتر به جامعه.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.