مبانی نظری رفتارهای انحرافی در محیط کار


در حال بارگذاری
3 مرداد 1398
word
1
22
350 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

مبانی نظری رفتارهای انحرافی در محیط کار موضوع سرپیچی و تغییر و دزدی در محل کار را مورد بررسی قرار می دهد که کارمندان چگونه و چه نوع رفتاری خارج از چارچوب اداری از خود نشان می دهند

مبانی نظری رفتارهای انحرافی در محیط کار

این فایل با فرمت ورد می باشد که در 22 صفحه به بررسی موضوع پرداخته است این فایل  کامل می باشد و پیشینه تحقیق و منابع جدید دارد

مبانی نظری رفتارهای انحرافی در محیط کار

قسمتی  از متن

دلیل افزایش تمایل به آگاهی درباره انحراف محل کار، شیوع این نوع رفتارها و هزینه­ های تحمیلی آن­ها است. هزینه تحمیل شده این نوع رفتارها در اقتصاد آمریکا بسیار قابل توجه است. از هر چهار کارمند سه تای آن­ها حداقل یکبار از رئیس خود دزدی کرده­اند. در واقع شیوع انحراف منفی در محل کار از کنترل خارج شده است به طوری که تقریباً 70درصد از شرکت­ها چنین رفتارهایی را در سازمان­های وابسته به خود گزارش داده ­اند.

نزدیک به 90 درصد از کارمندان درگیر یکی از رفتارهای منفی که در ادامه می­آید هستند: دزدی، کلاهبرداری کامپیوتری، اختلاس، کم کاری، کارشکنی و غیبت (عدم حضور). اثرات شیوع دزدی کارمندان بر اقتصاد آمریکا، سالانه 50 میلیارد دلار تخمین زده شده است، محققین دیگر این عدد را 60 تا200 میلیارد دلار می­دانند.

در کنار همه این­ها، کارمندانی که در معرض انحراف منفی بین اشخاص هستند، از استرس در کار رنج می­برند و در نتیجه تمرکز کمتری بر کار دارند که نتیجه آن از دست دادن ساعات مفید کاری و کاهش تولید و افزایش تغییر و جابجایی کارمندان است. بنابراین سازمان­ها برای جلوگیری از انحرافات منفی در محل کار انگیزه مالی قوی دارند (سبک­رو و دهقان، 1395: 4).

رفتارهای انحرافی در محیط کار شامل ابعاد و شاخص­های نسبتاً مختلفی می­باشد که البته همپوشانی زیادی نیز با یکدیگر دارند. رفتارهای انحرافی کاری از منظرهای متفاوتی طبقه ­بندی شده­اند که شایع­ترین آن­ها عبارتند از:

1-رفتارهای انحرافی منفی

الف)انحرافات یا فسادهای مالی

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.