مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش چندگانه


در حال بارگذاری
7 آذر 1397
word
1
26
359 بازدید
۱۲,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و احترام هوش در سازمان موضوعات مختلفی از تحقیقات دانشگاهی سازمانی و شرکت ها می باشد دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش چندگانه یکی از موضوعات در زمینه هوش است که به عملکرد آن در سازمان پرداخته می شود.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش چندگانه

فایل مورد نظر دارای 26 صفحه ورد قابل ویرایش و منابع و ماخذ کامل و جامع است.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش چندگانه

تعدادی از پژوهشگران ارتباط بین یادگیری و ساختار مغز را بررسی کرده ­اند. در طول این سال­ها، مدل­های مختلفی از ساختار مغز پیشنهاد شده است، به این ترتیب به عقیده­ی اولیه از مغز کل­نگر شیوه­ای برای توجه ویژه به دو نیم­کره مغز ایجاد کرده است که مدل تثلیث مغز پائل مک­لین را وارد کرده است. در مدل تثلیث مغز، مغز سه لایه است که به فرآیند بقاء به وظایف عاطفی و منطقی می­ پردازد. هوارد گاردنر (1983)، ریشه­های عصبی روان­شناختی نظریه­ ی هوش چندگانه را مورد بررسی قرار داد. گاردنر اشاره کرده است که اعمال مغزی آگاهانه­ ی ما از طریق هفت شکل هوش و در نواحی مختلف پردازش می­شود.

تعدادی از پژوهشگران ارتباط بین یادگیری و ساختار مغز را بررسی کرده­ اند. در طول این سال­ها، مدل­های مختلفی از ساختار مغز پیشنهاد شده است، به این ترتیب به عقیده­ی اولیه از مغز کل­نگر شیوه­ای برای توجه ویژه به دو نیم­کره مغز ایجاد کرده است که مدل تثلیث مغز پائل مک­لین را وارد کرده است. در مدل تثلیث مغز، مغز سه لایه است که به فرآیند بقاء به وظایف عاطفی و منطقی می­پردازد. هوارد گاردنر (1983)، ریشه­ های عصبی روان­شناختی نظریه­ ی هوش چندگانه را مورد بررسی قرار داد. گاردنر اشاره کرده است که اعمال مغزی آگاهانه­ ی ما از طریق هفت شکل هوش و در نواحی مختلف پردازش می­شود (میرکمالی و همکاران، 1391).

مغز از طریق یک فعل و انفعال دائماً در حال تغییر است. امتداد پایین­تر از مغز که به نخاع متصل است، ساقه مغز است. عملکرد سیستم عصبی واقع در ساقه شامل اعمالی است که برای بقاء (تنفس، هضم، تعداد ضربان قلب و فشار خون) و برای برانگیختگی (بیدار و هوشیار بودن) ضروری است. 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.