مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت روانی


در حال بارگذاری
26 مرداد 1397
word
1
33
713 بازدید
۱۱,۰۰۰ تومان
خرید

به حالت بهینه خوب بودن و نبود بیماری سلامت روانی گفته می شود فایل پیش روی شما به عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت روانی به سلامت روان افراد پرداخته است در ادامه با ویژگیهای کلی فایل آشنا خواهیم شد.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت روانی

نوع فایل ورد و دارای 33 صفحه با منابع جدید و پیشینه تحقیق که به تمام جوانب پرداخته است.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت روانی

مسئله بيماري­هاي رواني و سلامت روان يكي از مسائلي است كه از زمان پيدايش بشر وجود داشته و هميشه مورد توجه قرار گرفته است. اين مسئله از زماني كه بشريت زندگي اجتماعي را شروع كرد بيشتر نمايان شده است. در طول تاريخ براي بيماري­هاي رواني نام­هاي مختلفي ذكر شده و تا قبل از ميلاد مسيح رفتار جنون آميز به عنوان تنبيهي بود كه در مقابل توهين به خدايان صورت مي گرفت و همچنين واژه جن زده در مورد اين بيماران تاريخ كهن دارد كه براي درمان آن از سحر و جادو استفاده مي شده كه هنوز هم اين نگرش غلط در بسياري از كشورهاي و بخصوص مناطق روستايي وجود دارد (بخشی، 1389) .

مفهوم سلامت روانی در میان پژوهشگران مورد بحث است. آنچه همواره ذکر می شود این است که  این مفهموم ابعاد گوناگونی از آسایش فرد مانند آسایش عاطفی، آسایش روانشناختی و بهزیستی اجتماعی  را در بر می‌گیرد. مطابق تعریف سازمان بهداشت جهانی، سلامت روانی عبارت از وضعیتی از آسایش روانی است که در آن حالت هر فردی می تواند  امکانات خود را تحقق بخشد، با فشارهای معمولی زندگی کنار بیاید ، بصورتی بارور کار کند و به  انجام امور جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند یاری برساند. سلامت روانی، به عبارت دیگر، تنها نبود عدم سلامت روانی نیست  بلکه  هم تجربه‌های   فرد و هم  روابط میان میان او و افراد دیگر و ابطه‌ی او با  بافت اجتماعی جامعه ای را که او در آن جامعه زندگی می‌کند در بر دارد.

تعاریف سلامت روانی تعاریف تا حدودی ناروشن هستند  اما بسیاری از آنها در این امر توافق دارند که سلامت روانی  تنها  نبود عدم سلامت روانی نیست .

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.