دانلود تحقیق تاثیرات امنیت ملی در اقتصاد ایران


در حال بارگذاری
18 بهمن 1397
word
1
15
483 بازدید
۳,۵۰۰ تومان
خرید

دانلود تحقیق تاثیرات امنیت ملی در اقتصاد ایران به موضوع وضعیت اقتصادی متاثر از مسائل امنیتی پرداخته است در این تحقیق تمامی موارد امنیتی و انتطامی که در اقتصاد تاثیر دارد مورد بررسی قرار گرفته است.

دانلود تحقیق تاثیرات امنیت ملی در اقتصاد ایران

ویژگی های تحقیق:

نوع فایل این تحقیق ورد و تعداد  15 صفحه دارد که به تمامی جوانب موضوع پرداخته است

دانلود تحقیق تاثیرات امنیت ملی در اقتصاد ایران

تعریف امنیت اقتصادی

امنیت اقتصادی به‌لحاظ لغوی، مرکب از دو واژه امنیت و اقتصاد است. واژه security در زبان انگلیسی، از ریشه کلمه لاتین secarus که se به‌معنی بدون و curus به‌معنی پریشانی، گرفته شده و به‌معانی امنیت سالم و بی‌خطر، رهایی از اضطراب، آزاد بودن از شک و ابهام، آزاد بودن از ترس و خطر و اطمینان داشتن آمده است. به‌طور کلی «امنیت بحثی کلی درباره پیگیری رهایی از تهدید است.» بر این اساس، امنیت اقتصادی عبارت است از آزادی از هر نوع ترس، شک و ابهام در بلا اجرا ماندن تعهدات و مطالبات و در عین حال حصول اطمینان از برخورداری از ثمره فعالیت‌هایی که در زمینه تولید ثروت و توزیع و مصرف آن صورت می‌گیرد.

دو مولفه برای امنیت اقتصادی می توان نام برد فراهم آوردن امکانات رفاهی و جمعیت کشور است. در هر کشوری سیاست های اقتصادی باید به گونه ای باشد که که مردم در هر نقاطی باشند حس کنند که از همه امکانات برخوردار هستند و از شرایط اقتصادی خود رضایت دارند  به نحوی که خواستار حفظ وضع موجود و در حال تلاش برای ارتقاء آن باشند.

دومین مولفه قدرت تاثیر گذاری کشور می باشد، فرض بر این است کشوری توانسته با امنیت اقتصادی داخل کشور را به رضایت برساند به این معنا که کشورهای دیگر او را بپذیرند و حرفش را قبول کنند کشورهایی که چنین وضعی را در بیرون از مرزهایشان دارند قاعدتا می توانند بر نظام بین الملل به نفع خود تأثیرگذار باشند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.