دانلود مبانی نظری نارساخوانی


در حال بارگذاری
3 مرداد 1398
word
1
31
511 بازدید
۱۳,۰۰۰ تومان
خرید

دانلود مبانی نظری نارساخوانی درباره مشکلات درس خواندن دانش آموزان است که نمی توانند موضوعات را به درستی بخوانند این موضوع یکی از متغییر های پژوهش های دانشجویی نیز می باشد به همین دلیل دانش جویان عزیز می توانند از این فایل در تحقیقاتشان استفاده نمایند

دانلود مبانی نظری نارساخوانی

فرمت فایل پیش روی شما ورد قابل ویرایش است که 31 صفحه دارد و منابع و پیشینه تحقیق داخلی و خارجی نیز در آن موجود می باشد

دانلود مبانی نظری نارساخوانی

 انواع نارساخوانی

نارسا خوانی براساس سبب­ شناسی و یا برنامه­ های آموزشی به انواع مختلف طبقه بندی می­ شود. عمده ­ترین دسته ­بندی آن­ها که توسط مایکل باست[1] (1962) و جانسون[2] (1967) انجام شده است عبارت است از (عصاره، 1387):

1- نارسا خوانی بینایی[3]: با توجه به این که امر خواندن با توانایی دیدن ارتباط دارد، بدیهی است که بسیاری از افراد آسیب­ های بینایی را سبب دشواری­ های یادگیری تلقی کنند. از طرف دیگر، می­ دانیم که کودکان با آسیب ­های بینایی در حرکت چشم هایشان از طرف راست به چپ یا چپ به راست و تعقیب حروف و کلمات چاپ شده، دچار مشکل هستند و معمولاً آن­ها چشم­ هایشان را روی خط جلو عقب می­ برند.

مایکل باست و جانسون عقیده دارند که نارسا خوان بینایی اختلالاتی در ادراک و حافظه بینایی دارند. این افراد در جهت­ یابی، تغییر اندازه و شکل تشخیص کلمه به عنوان یک کل و پردازش بینایی و تجسم فضایی دچار مشکل هستند.

امکان دارد کودک مبتلا به این مشکل با دیدن حروف مشابه (مثلاً، ط، ظ، ع، غ) آن­ها را با یکدیگر اشتباه کند و برخی از کودکان نمی ­توانند میان (ک و گ) تفاوتی قائل شوند تا اینکه به آن­ها آموزش داده شود (گ) یک سرکش بیشتر دارد (عصاره، 1387).

نارسا خوانی یکی از متغییر هایی است که کمتر به آن پرداخته شده است در این فایل شما می توانید جنبه های مختلف موضوع رو که در فایل موجود هست رو بخوانید و از آن بهره بگیرید

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.