دانلود مقاله مسئولیت کیفری در قبال ولدالزنا


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
8 سپتامبر 2019
نوع فایل
word
حجم فایل
1
تعداد صفحات
18
دسته بندی
تعداد بازدید
1373 بازدید
۸۰,۰۰۰ ریال

دانلود مقاله مسئولیت کیفری در قبال ولدالزنا

دانلود مقاله مسئولیت کیفری در قبال ولدالزنا

ویژگی های مقاله

این مقاله با فرمت ورد قابل ویرایش در 18 صفحه تهیه و تنظیم شده است و  چکیده مقدمه تعاریف متن اصلی یافته ها نتیجه گیری و منابع دارد.

دیدگاه فقه و حقوق درباره ولدزنا

در نظم ايران كه به پيروي از احکام اماميه شده ، اگر فرموده شد كودكان ناشي از رابطه‌ي غیرقانونی از حق به ارث رسیدن بين ابوين خویش بی‌بهره شده و همچنين نكاح با آشنایان نسبي ، و در ساير موردهای داراي ماهانه شبیه با كودكان قانونی بوده است .

در نشانه‌ها فقهی و هم فتاوای جناب آیات عظام در مناسبت جنایت زنازاده در صورتی به حد کمال قانونی برسد و اسلام انتخاب نماید ، قربانی تعمد او شبیه هلاک سایرافراد مستحق تادیب تلافی بوده است و در این پست اختلافی منهدم .در صورتی كه تخم‌حرام پیش از رشد كشته گردد ، در موقعیت گونه تقاص هلاک به‌عمد وی مرکز فقها ، مغایرت شده با میل به این كه بنابر نظرمقام بزرگ امامت در اصل تلافی و اصل استواری روستا آمدوشد بوده است ، به  می رسد مال‌اندیشی در عدم حكم به سزا شد و در وزن قریه باز ضروری بوده است با حاكم شریعت كه در این موردهای ارث‌بر روستا خواهد شد ، صلح گردد .

ماده ٥٥٢ قانون مجازات اسلامی ـ که فرمان به مشابهت رستاق ولد ناروا با مسلمین در دو ضروری اسلام ابوین ولد غیرقانونی و اسلام یکی از ابوین وی داده خواهد شد ـ دارای اصول فقهی پابرجا و محکم هستید ، براین مبنا جرم ذکرشده دارای مشروعیت فقهی بوده است . به هر الان آنچه که در این بین از ارزش مخصوص ای بهره‌مند بوده است ، نهی از به دنیا آوردن کودکان غیرقانونی و ولدزنا خواهد شد .

دانلود مقاله مسئولیت کیفری در قبال ولدالزنا

مطالب فوق از متن مقاله نمی باشد و تمامی مطالب داخلی مقاله استانداردهای لازم را دارا می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.