دانلود پاورپوینت غرور


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
13 اکتبر 2018
نوع فایل
Powerpoint
حجم فایل
1
تعداد صفحات
15
دسته بندی
تعداد بازدید
1865 بازدید
۵۰,۰۰۰ ریال

در رابطه با غرور از صفات ناپسند که مورد نکوهش اسلام قرار گرفته است دانلود پاورپوینت غرور را آماده کرده ایم این فایل به بحث اینکه انسانها مغرور نباشد و نسبت به همدیگر با تکبر برخورد نکنند پرداخته است

دانلود پاورپوینت غرور

ویژگیها:

با فرمت powerpoint قابل ویرایش تنظیم شده است دارای 15 اسلاید می باشد بخشهایی از جمله : تعاریف کامل ، پیامدها ، ریشه ها ، دیدگاه قرآن ، زمینه داران غرور و نتیجه گیری دارد.

دانلود پاورپوینت غرور

قسمتی از متن پاورپوینت غرور

واژه غرور در لغت به معناي فريب خوردن و فريفته شدن و گول خوردن مي‌باشد. و در اصطلاح عبارت است از «اعتماد و تكيه كردن نفس به آنچه كه مطابق هوي و هوس باشد و طبع انسان به خاطر شبهه‌افكني و فريب شيطان به آن گرايش يابد. پس هر كس بر اساس شبهه فاسدي معتقد شود كه در دنيا يا آخرت به خير و سعادت رسيده مغرور است».

غرور يكي از مرض هاي قلبي است كه انسان را از درون تهي مي‌كند و اعمال و رفتار انسان را نابود مي‌كند و در حقيقت به جاي اين كه پروردگار بي‌همتا را پرستش كند از نفس، مال، مقام و علمش بتي ساخته و آنها را عبادت مي‌كند.

سخن امام علی درباره غرور

اگر انسان نظاره‌گر عالم هستي باشد عجز و ناتواني خود را در مي‌يابد و اگر تمام انسانها گرد هم آيند تا بال پشه‌اي را به وجود آورند از انجام چنين كاري ناتوان خواهند بود وحتي اگر انسان در خودش تأمل نمايد مشاهده مي‌كند خداوند چه کارخانه عظيمي را در وجود او نهادینه كرده و همه آنان با نظم و ترتیب حيرت‌آوري به كار خود مشغول‌ هستند؛ در این هنگام است که انسان خود به خود عظمت خدا را اذعان می‌کند و از کبر و غرور در امان می‌ماند.

غروربه حالت و احساسی گفته می‌شود که در آن شخص برای خود ارزشِ بسیار زیادی قائل است و در برابرِ تواضع و نیستی بکار می‌رود. درموارد حاد غرور، شخص از همه کس و همه چیز خود را بالاتر می‌داند. همچنین شخص می‌تواند نسبت به کسی یا گروهی یا ملتی یا چیزی خاص، احساس غرور کند

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.