دانلود مقاله آرامش روانی از منظر قرآن و بازتاب آن در ادب فارسی


در حال بارگذاری
10 آذر 1395
460 بازدید
۲,۴۰۰ تومان
خرید

دانلود مقاله آرامش روانی از منظر قرآن و بازتاب آن در ادب فارسی

دانلود مقاله آرامش روانی از منظر قرآن و بازتاب آن در ادب فارسی

دانلود مقاله آرامش روانی از منظر قرآن و بازتاب آن در ادب فارسی

فایل word است

چکیده :

یکی از مهمترین نیازهای بشر رسیدن به آرامش است؛ بنابراین انسان از همان آغاز به دنبال یافتن راه هایی است که اور ا به این هدف برساند. یکی از مسیرهای دستیابی به آرامش که برخاسته از فطرت طبیعی انسان است تمسک به دین می باشد وچون دین اسلام کامل ترین ادیان است سرچشمه اصلی دستیابی به آرامش خواهد بود. بنیاد اسلام و دستور نامه ی زندگی و نسخه ی شفا بخش آرامش روان ، قرآن کریم است.

از آنجا که ادبیات فارسی با معارف و آموزه های قرآن و حدیث پیوندی عمیق دارد، بسیاری از آموزه های دینی و معارف قرآنی به صورت هنری ، جذاب و تأثیر گذار در ادبیات فارسی بازتاب یافته است . در این مجال برآنیم تا برخی از آموزه های قرآنی در رسیدن به آرامش روانی  را بازگو کنیم و جلوه های آن در ادب فارسی را ارائه دهیم . روش تحقیق توصیفی بوده و از طریق مطالعات کتابخانه ای  و الکترونیکی صورت می گیرد.

کلمات کلیدی :  آرامش روانی ، قرآن ،ادب فارسی ، عرفان.

مقدمه:

رسیدن به آرامش روحی و روانی یکی از مهمترین نیازهای انسان است و به همین دلیل آدمی از ابتدای پیدایش  به دنبال کشف راه هایی بوده است تا به این گمشده فطری خویش دست یابد.

تمامی انسان ها براساس نوع تفکر و باور خویش برای گشودن مسیر رسیدن به آرامش تلاش کرده اند. برخی به دنبال کشف رازهای پشت پرده ی عالم طبیعت بوده اند تا از پس این  پرده نسیم آرامش برآنان بورزد. برخی نیز به سوی مطالعات و تحقیقات علمی و روان شناسی روی آورده اند و عده ای نیز دستیابی به آرامش را نیاز فطری و ذاتی انسان داشته اند و کلید حل معّما را در دین جسته اند.

از آنجا که اسلام دینی کامل است و تمام کننده سایر اد

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.