مبانی نظری پیشگیری از جرم و زمینه های آن


در حال بارگذاری
20 آذر 1397
word
1
29
387 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان
خرید

همه کشورها قبل از اتفاق افتادن جرم و جلوگیری از آن نیز فکر می کنند دانلود مبانی نظری پیشگیری از جرم و زمینه های آن از جمله موضوعاتی است که راههای جلوگیری از اتفاق افتادن هر نوع جرمی را بررسی می کند.

مبانی نظری وپیشینه تحقیق پیشگیری از جرم و زمینه های آن

تعداد صفحات 29 صفحه ورد قابل ویرایش و با منابع جدبد و تعاریف جامع و کامل می باشد.

مبانی نظری پیشگیری از جرم و زمینه های آن

قسمت هایی از متن فایل

عنوان سابقه‌دار در نظر اقشار مختلف معانی متفاوتی‌ دارد.بیماری های روانی و اثر گذاری در بزه که در حقوق ایران با عنوان محجور شناخته می شود می تواند یکی از عوامل روانی محسوب شود در قانون ایران برای بیماری های روانی از دو عنوان مجنون و محجور استفاده شده است. این موضوع  دارای اهمیت است به طوری که می توان بیان داشت در مواردی که تعقیب امر جزایی منوط به شکایت شاکی خصوصی است و متضرر از جرم ‌ ‌محجور باشد آنگاه خود مرتکب‌ جرم‌شده‌ و یا مداخله داشته باشد (زینالی، 1382: 80) می تواند مجازات ناشی از جرم از گردن محجور ساقط گردد.

عدم استثناى قصاص مجنون از مواد مرتبط با قصاص از‌ سوى‌ قانونگذار نيز همين معنا را‌ به‌ ذهن‌ تداعى مى‌كند؛*براين‌ اساس‌،تعزيرات بدنى مجنون نيز‌ در‌ موارد خاص طبق تبصره 1 مادّه 51 قانون مجازات اسلامى و برخى آراى فقهى قابليت اجرا‌ دارد‌.از سوى ديگر،مجازات‌كردن مجنون،درخصوص‌ حدود‌،قصاص و تعزيرات‌ بدنى‌،با‌ مخالفت‌هايى هم از جانب‌ حقوقدانان و هم برخى فقها روبه‌رو شده است كه به نظر مى‌رسد توجه به استدلال‌هاى مخالفان‌ و تدوين‌ قانون مبتنى بر شرع و البته سازگارتر‌ با‌ فرهنگ‌ عمومى‌ جامعه‌،امرى ضرورى است‌ (ساریخانی و آقابابایی، 1389: 91)

قدیمی ترین نوع پیشگیری، پیشگیری از بزهکاری کودکان و پیشگیری از بزهکاری عمومی است. طبق این تفکیک، در مورد کودکان و نوجوانان بزهکار که شخصیت آنها در حال شکل گیری است باید از تدابیر پرورشی و بازپروری استفاده کرد؛ در حالی که در مورد بزهکاران بزرگسالان باید از ارعاب انگیزی و تهدید به مجازات استفاده شود؛ زیرا شخصیت آنها شکل گرفته است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.