مبانی و مفاهیم نظری سبکهای دلبستگی


در حال بارگذاری
27 بهمن 1398
word
1
25
377 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و وقت بخیر خدمت همراهان و علاقه مندان به موضوعات تحقیق و پژوهش مبانی و مفاهیم نظری سبکهای دلبستگی فایلی است که امروز در سایت مقاله یک برای آشنایی و بهره برداری با تعاریف و نظریه های آن برایتان بارگذاری کرده ایم در ذیل به برخی از ویژگی های این فایل آشنا خواهیم شد

مبانی و مفاهیم نظری سبکهای دلبستگی

مختصات کلی

نوع فایل این مبانی نظری ورد قابل ویرایش است که در 25 صفحه به صورت مرتب و کامل تهیه و تنظیم شده است این فایل مقدمه ، تعاریف ، مبانی ، انواع سبک دلبستگی ، نظریه ها ، پیشینه تحقیق داخلی و خارجی و منابع دارد

مبانی و مفاهیم نظری سبکهای دلبستگی

تیکه هایی از متن

در این قسمت برای آشنایی شما عزیزان تیکه هایی از متن فایل مبانی نظری سبک دلبستگی را آورده ایم که در اولین قدم تعریف این سبک ارائه شده است از دلبستگی تعاریف زیادی شده است یکی از تعاریف به شرح ذیل می باشد :

دلبستگي از يك مفهوم يوناني به نام استراگ كه نوعي عشق بين والدين و كودك مي­ باشد گرفته شده است. مفهوم دلبستگي در روان شناسي جديد ريشه در كار هاي جان بالبي روان پزشك و روان تحليل­گر انگليسي دارد. او دلبستگي را پيوند عاطفي عميق افراد خاص در زندگي معرفي مي­ نمايد به طوري كه تعامل با آنها در زندگي ايجاد شعف و نشاط كرده و در هنگام استرس و تنيدگي، حضور آنها ايجاد آرامش مي­ نمايد.

دلبستگي در دوره ­اي شكل مي­ گيرد كه در آن حساسيت زيادي به ويژگي مراقب وجود دارد، تجربيات اوليه با آنها نوع دلبستگي را تعيين کرده و تداوم آن را در طول زمان تثبيت مي ­نمايد. اولين پيوند عاطفي بين كودك با مادر و يا مراقب او برقرار مي ­شود. تجارب دلبستگي ما مراقبان اوليه در الگو هاي كاري ذهني بازنمايي مي­ شوند و در طي رشد از نوزادي تا نوجواني تثبيت مي­ شود (زيمرمن و بيكر،2002).

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.