مبانی نظری سبک های رهبری تحولی


در حال بارگذاری
28 نوامبر 2018
word
33
765 بازدید
۱۴۰,۰۰۰ ریال
خرید

یکی از موضوعاتی که در رشد و ارتقا سازمان بسیار موثر است شیوه هایی است که رهبران سازمان به کار می گیرند که در اصطلاح به آن شیوه های رهبری تحول آفرین می گویند دانلود مبانی نظری سبک های رهبری تحولی نیز به این موضوع پرداخته است و تمام مواردی را که یک رهبر در سازمان برای ایجاد تحول را باید داشته باشد در این فایل مورد بررسی قرار گرفته است.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های رهبری تحولی

نوع فایل ورد و تعداد صحات آن 33 صفحه می باشد.

مبانی نظری سبک های رهبری تحولی

واژه رهبری نزد افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. این واژه، واژه­ای عادی است که در اصطلاحات فنی  یک رشته علمی، بدون اینکه دقیقا تعریف مجدد شود، پذیرفته شده است. در نتیجه معانی فرعی بسیار موجب ابهام در مفهوم آن شده است. ادبیات رهبری معتقد است که مفهوم رهبری، مفهومی فرار است یا اینکه دائم شکل دیگری به خود می­ گیرد و با بی­ثباتی و پیچییدگی­اش ما را ریشخند می­ کند. برای رویارویی با آن به تکثیر واژه­ه ای بی­ شمار پرداخته­ اند، ولی هنوز هم این واژه به حد کافی تعریف نشده است.

محققان معمولا پدیده رهبری را مطابق با نظر شخصی خود و از آن جنبه که بیش از همه، مورد توجه آنان است، تعریف می­کنند. به طور مثال در ادبیات پژوهشی مربوطه آمده است که: رهبری عبارت است از تاثیر میان فردی که در وضعیتی خاص اعمال می­شود و از طریق فرایند ارتباطات برای دستیابی به هدف یا اهداف خاصی هدایت می­گردد (احسانی و هاشمی، 1391).

رهبری تحول­ آفرین بیان­‌کنندة فرایندی است که افراد را متحول می­ کند و با ارزش­ها و خصیصه­ های اخلاقی و اهداف بلندمدت ارتباط دارد. ارزیابی محرک­ های مؤثر بر پیروان، ارضای نیازهای آنان و نحوة برخورد با آن­ها به عنوان افرادی کامل، از جمله کارکرد های این نوع رهبری است. در این میان سبک­ های رهبری مدیران از عوامل اثرگذار بر فرایند فرهنگ سازمانی است.

توسعۀ نوآوری و یادگیری سازمانی برای دست‌یافتن به مزیت رقابتی پایدار و بهبود عملکرد سازمانی، به وجود شرایط و بستری مناسب نیاز دارد که سبک های رهبریِ مدیریت، یکی از عوامل مؤثر در این زمینه هست.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.