مبانی نظری راهبردهای یادگیری خود تنظیمی


در حال بارگذاری
16 آذر 1397
word
1
33
1098 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و احترام خدمت شما همراهان عزیز سایت مقاله یک امروز با مبانی نظری راهبردهای یادگیری خود تنظیمی در خدمت شما هستیم فایلی کامل و جامع.

مبانی نظری راهبردهای یادگیری خود تنظیمی

نوع فایل word قابل ویرایش است که 33 صفحه دارد تعاریف ، مفاهیم ، نظریه ها و تمامی جوانب موضوع با پیشینه تحقیق داخلی و خارجی از ویژگی های این فایل است این فایل منابع معتبر دارد

مبانی نظری راهبردهای یادگیری خود تنظیمی

تیکه هایی از متن

نظریات یادگیری از یک میراث غنی و متنوعی برخوردار است. قریب صد سال پیش مبحث یادگیری زیر سلطه نظریات فلسفی قرار داشت. از جمله فلسفه ارسطو و افلاطون یا نخستین بررسی­های آزمایشی که توسط «ابینگهاوس(1930)» ، «ثراندیک(1940)» و «پاولف(1930)»  به عمل آمد ، روش های تحقیق در علوم طبیعی در مسائل یادگیری نیز مورد استفاده قرار گرفت وبر مبنای انبوه مدارک علمی که حاصل کار آزمایشگاههای روان شناسی در نقاط مختلف جهان بود، نظریه های جامعتر و اصول دقیق تری در مباحث یادگیری ارائه گردید.بخش اعظم مطالعات اولیه درباره یادگیری را رفتارگرایان انجام داده‌اند. فرض اساسی آن‌ها عبارت بود از این که؛ روابط ساده‌ای از نوع شرطی سازی، پایه اساسی هر نوع یادگیری است.

راهبردهای یادگیری، دلالت بر روش هایی دارند که دانش آموزان برای یادگیری استفاده می کنند و ثابت شده است روش های موثری برای افزایش یادگیری فراگیران باشند. راهبردهای یادگیری دامنه گسترده ای دارند و از تکنیک های بهبود حافظه گرفته تا راهبردهای امتحان دادن و مطالعه کردن را در بر می گیرند(نریمانی، 1395).

فرستون[1] (2008) راهبردهای یادگیری را به راهبردهای شناختی و فراشناختی تقسیم می کند و معتقد است که راهبردهای شناختی برای تسهیل یادگیری و تکمیل تکلیف به کار می رود، در حالی که راهبردهای فراشناختی به منظور بازبینی این پیشرفت مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارت دیگر راهبردهای شناختی برای پیشرفت و دست یابی به اهداف شناختی استفاده می شوند و راهبردهای فراشناختی جهت نظارت بر این فرآیندها به کار گرفته می شوند.

[1]. Freeston

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.