مبانی نظری افسردگی دوران بارداری و زایمان


در حال بارگذاری
1 مرداد 1398
word
1
105
286 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان
خرید

مهمترین دوران برای زنان از جنبه اهمیت داشتن بارداری است امروز با مبانی نظری افسردگی دوران بارداری و زایمان در خدمت شما هستیم این فایل به مشکلات روحی دوران بارداری زنان اختصاص دارد که به صورت کامل موضوع را مورد بررسی قرار داده است .

دانلود مبانی نظری افسردگی دوران بارداری و زایمان

فایل مبانی نظری در مورد مشکلات روحی زنان در دوران بارداری با فرمت ورد می باشد و تعداد صفحات آن 105 صفحه است که پیشینه و منابع معتبر در متن آن موجود است

مبانی نظری افسردگی دوران بارداری و زایمان

قسمتی از متن فایل مبانی نظری افسردگی

اولین بار مارسه[1] (1858) به طور سیستماتیک نشان داد که دوره پس از زایمان ، مخصوصاً شش هفته پس از آن یک دوره آسیب پذیری مهم برای ابتلا به اختلال های روانی می باشد و افسردگی می تواند در فرایند دلبستگی و تعهد طبیعی مادر ، مراقبت موثر او از طفل و مهارتهای او بعنوان یک مادر مداخله کند و زمان پس از تولد یا زایمان به عنوان دوره افزایش خطر شیوع افسردگی در زنان قلمداد می شود.

اختلالات خلقی پس از زایمان که به فراوانی پیش می آید و معمولاً گذرا است ، نزد عموم مردم مساله ای شناخته شده است . اما در برخی موارد این حالتها بصورت بیماری افسردگی و مداوم و پایدار ظهور کرده و درمان جدی و منظمی را نیاز دارد . افسردگی شایعترین حالت روانی پس از زایمان است و باید توجه داشت حالت های اسکیزوافکتیو و اسیکزوفرنی و تیرگی شعور هم پس از زایمان دیده می شوند و در برخی موارد اسیکزوفرنی ابتدا به صورت افسردگی ظاهر شده و پس از چند هفته علائم اصلی آشکار می شود
( گیلدر،[2]1989 به نقل از خمسه، 1381).

بطور کلی اکثر منابع موجود اختلال های روانی پس از زایمان را شامل غم پس از زایمان[3] ، افسردگی پس از زایمان[4] و سایکوز پس از زایمان[5] می دانند . این اختلال ها از روز سوم پس از زایمان تا یک سال پس از آن امکان بروزشان وجود دارد .(مهری نژاد ، 1381) .

[1]-Marceh

[2] -Gelder

[3] -Postpartum Blues

[4] -Postpartum ِDepression

[5] -Postpartum Psychosis

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.