مبانی نظری هوش سازمانی


در حال بارگذاری
24 خرداد 1398
word
1
26
374 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان
خرید

هوش مهمتریین نعمت خداوندی به انسانهاست در سازمانیها نیز هوش اهمیت زیادی دارد مبانی نظری هوش سازمانی به مقوله هوش و تفکرات برتر سازمانی اختصاص دارد شما می توانید از این فایل جهت کاربردهایی که دارد بهره بگیرد

مبانی نظری هوش سازمانی

فرمت فایل ورد می باشد که در  26 صفحه به صورت کامل و جامع با پیشینه و منابع معتبر به موضوع هوش سازمانی پرداخته است عزیزان همراه سایت مقاله یک در صورت تمایل می توانید از فایل های دیگر سایت که در زمینه هوش مانند هوش معنوی موجود است استفاده نمایید

مبانی نظری هوش سازمانی

قسمتی از متن فایل مبانی

پیشینه موضوعی هوش سازمانی به دهه 1990 برمی­گردد و ریشه­ های آن باید در نظریه ­های مدیریت دانش و یادگیری سازمانی جستجو كرد، اما سخن از هوش سازمانی از سال 1992 به طور آشكار و صریح در مقاله­ای كه ماتسودا با عنوان «هوش سازمانی، اهمیت آن به عنوان یك فرایند و فراورده» در كنفرانس بین المللی اقتصاد در توكیو منتشر كرد، مطرح شده است (اسکندری، 1389)

پس از آن هلال[1] (2005) هم در رابطه با هوش سازمانی چارچوبی ارائه كرده است كه در آن به طور منسجم زیر ساخت­ها و روش­های شناختی هوش سازمانی را نشان داده است. همچنین در این چارچوب یكی دیگر از مولفه­ های آن یادگیری تك حلقه­ای و دو حلقی­ای به معنای كسب دانش و بهبود و اصلاح روش است. همچنین متذكر می­شود كه امروزه سازمان­ها نظام­های یادگیری هوشمندی هستند كه از افراد آموزش دیده ­ای تشكیل شده­ اند كه این افراد از شبكه ­های اطلاعاتی پیچیده[2] برای سازگاری با دنیای پیچیده استفاده می­كنند (غلامی و همکاران، 1390).

هوش سازماني مفهومي جديد در عرصه متون سازمان و مديريت است. در عصر اطالعات قدرت ذهن، بر قدرت بازو برتري يافته است. با وجود شرايط نامطمئن، پیچیده و پوياي امروزي، بهره گیري از هوش سازماني و توجه به فرآيند يادگیري در سازمان ميتواند قدرت رقابت پذيري يک سازمان را افزايش دهد (باقرزاده و اکبری، 1389).

1 Arc

2 Complex data networks

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.