دانلود مبانی نظری نوآوري سازماني


در حال بارگذاری
20 اردیبهشت 1398
word
128
56
403 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و عرض ادب خدمت همراهان عزیز سایت مقاله یک و دوستداران علم آموزان با دانلود مبانی نظری نوآوري سازماني در خدمت شما هستیم فایلی کامل و جامع با منابع جدید

دانلود مبانی نظری نوآوري سازماني

فایل ورد این مبانی نظری 56 صفحه دارد که تعاریف ، مفاهیم ، نظریه ها ، پیشینه داخلی و خارجی به اضافه منابع معتبر در آن موجود است

دانلود مبانی نظری نوآوري سازماني

تیکه ای از متن فایل

نوآوري را مي توان به عنوان توليد ، توسعه، شناسايي ايده هاي نو در نقش شغل ، گروه و سازمان تعريف كرد كه براي سود بردن از عملكرد افراد ، گروه و سازمان به كار گرفته مي شود. با توجّه به اين تعريف ، افراد در گروه ها فعاليّت هاي نوآوري را بر عهده مي گيرند تا از تغيير نوآورانه سود حاصل كنند.نوآوري به طور گسترده ، تأثير فراواني بر كارآيي  و بقاي بلند مدّت سازمان ها دارد . پايه و اساس نوآوري را ايده هاي خلّاق  و سازنده ، تشكيل مي دهند (  Lin , 2007, pp 315-332 ).

امروزه با پيچيدگي رقابت ، نوآوري به عنوان يكي از مزيت هاي اصلي براي حيات شركت ها محسوب مي شود. ظهور نوآوري دانش نه تنها سازمان ها را قادر مي سازد نسبت به رقبا مزيت رقابتي به دست آورند بلكه ابزار سودمندي را براي ارتقاي عملكرد سازماني ارائه مي دهد. در واقع مديران  و سياست گذاران سازماني دريافته اند كه نوآوري مؤفّق ، نوآوري دانش مدار است(دهقان نجم ، 1388، ص49).

توانايي هاي بالقوّه سازمان كه در بدست آوردن جديد ترين محصولات و خدمات ، فرآيند ها  و افكار نو  و افزايش روند اقتصادي مؤثّر مي باشد. قابليّت نوآوري بصورت بالقوّه در ايجاد و فراهم كردن نوآوري مؤثّر است( تروزوفسكي[1] ، 2007). بدين منظور قابليّت نوآوري به عنوان مفهومي ساده نيست بلكه آن را به عنوان جنبه هاي بسياري از مديريّت ، رهبري  و جنبه هاي فنّي گوناگون  و همچنين تخصيص منابع استراتژيك ، دانش بازار ، مشوّق هاي سازماني شناسايي شده است ( لاسون [2]، 2001) .

[1] Terziovski

[2] Lowson

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.