مبانی نظری استرس شغلی


در حال بارگذاری
25 آذر 1397
word
1
39
441 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان
خرید

اگر می خواهید با کلیاتی از فشار روانی و استرس کاری آشنا شوید فایل مبانی نظری  استرس شغلی به صورت کامل به این موضوع پرداخته است که می توانید علاوه بر کلیات موضوع از پیشینه ای که درباره این موضوع در تحقیقات دیگر نیز آورده شده استفاده نمایید

مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس شغلی

نوع فایل ورد قابل ویرایش است که منابع معتبر دارد و دارای 41 صفحه که به صورت کامل به موضوع پرداخته است

مبانی نظری استرس شغلی

استرس شغلي را مي توان روي هم جمع شدن عاملهاي استرس زا و آن گونه وضعيت هاي مرتبط با شغل دانست كه بيشتر افراد نسبت به استرس زا بودن آن اتفاق نظر دارند.به بيان ديگر استرس ناشي از شغل، استرسي است كه فرد معيني بر سر شغل معيني دستخوش آن مي شود.

در اين تعريف چند نكته نهفته است: شخص شاغل تا چه اندازه از تجربه برخوردار است )كار آزموده است يا تازه كار( ميزان قدرت و ضعف او در مقابله با شرايط موجود چقدر است، و چه نوع شخصيتي از خود در محيط كار نشان مي دهد.

استرس ها انواع مختلفي دارند كه به انواع مثبت، منفي، خنثي، يو استرس، ديسترس، خفيف و شديد، حاد يا مزمن، فردي و يا جمعي، بيروني و دروني، كوتاه مدت و بلند مدت، عاطفي و جسمي، سازمان يافته و جانشين و اجتماعي و … طبقه بندي مي شوند كه در زير به آ نها اشاره مي شود.

«سلیه» براي استرس هاي خوشايند كلمه ي فشار روحي خوب(يو ديسترس ) را ابداع كرد. يو يك پيشوند يوناني است كه معناي خوب و مطلوب را مي دهد. فشارهاي روحي خوب «یو استرس» ما را وادار مي سازند كه در زندگي از خود، رشد و سازگاري نشان دهيم و راه حل هاي بديع بيابيم .

كلمه ي رنج)ديسترس( به اثرات منفي استرس اشاره دارد كه مي تواند انرژي حياتي ما را بيش از حد مصرف كند و يا حتي آن را به نابودي بكشاند . در بهترين حالت، سطح استرس زندگي ما بايد جهت ايجاد انگيزه براي بر آوردن نيازهايمان كافي باشد ولي در عين حال، فزوني آن، موجب اختلال در توانايي ما در رسيدن به حداكثر ظرفيت نگردد(هلیز،1389).

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.