مبانی نظری باورهای انگیزشی و عملکرد تحصیلی


در حال بارگذاری
16 آذر 1397
word
125
43
831 بازدید
۲۵,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و احترام خدمت همراهان عزیز سایت مقاله یک با دانلود مبانی نظری باورهای انگیزشی و عملکرد تحصیلی در خدمت شما هستیم این فایل به صورت کامل موضوع را مورد ارزیابی قرار داده است.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق باورهای انگیزشی و عملکرد تحصیلی

تعداد صفحات 43 صفحه ورد قابل ویرایش و منابع جدید و تعاریف می باشد.

مبانی نظری باورهای انگیزشی و عملکرد تحصیلی

قسمتی از متن

منشاء بررسی انگیزش ، به یونان باستان ( سقراط ،افلاطون و ارسطو ) بر می گردد . افلاطون معتقد بود که انگیزش از روح (ذهن یا روان ) سه جزئی که بصورت سلسله مراتبی ترتیب یافته است ، ناشی   می شود . ارسطو از روح سه جزئی افلاطون که بصورت سلسله مراتبی ( اشتها آور، رقابت­جو ، حسابگر )  ترتیب یافته  بود حمایت کرد، ولی اسامی متفاوت تغذیه ای ، احساسی و عقلانی را ترجیح داد . جنبه تغذیه ای بسیار تکانشی ، غیر منطقی و شبه حیوانی است .

صدها سال بعد ، روح سه جزئی یونانی به دوگانه نگری کاهش یافت ( هوس های بدن و قدرت استدلال ذهن ). این روح دو جزئی ، ماهیت سلسله مراتبی  یونانی را حفظ کرد ، به طوری که آنچه مادی ، غیر منطقی ،تکانشی و زیستی بود ( بدن ) را از آنچه غیر مادی ، منطقی ، هوشمندانه ومعنوی بود (ذهن ) متمایز کرد. در دوران پس از رنسانس ، رنه دکارت، فیلسوف فرانسوی ، تمایز بین جنبه های  فعال ونا فعال انگیزش را به این دوگانه نگری ( ذهن –  بدن ) اضافه کرد .

بدن عامل مکانیکی ، شبه ماشین واز لحاظ انگیزش نا فعال است. در حالی که اراده عامل غیر مادی ، معنوی و از لحاظ انگیزش فعال است.این تمایز بسیار مهم بود ، زیرا برنامه ی کار بررسی انگیزش را برای سیصد سال بعد آماده کرد . آنچه برای پی بردن به انگیزه­های نا فعال و واکنشی لازم بود ، بررسی ماشین بدن ، یعنی مطالعه فیزیولوژی بود،آنچه برای پی بردن به انگیزه های فعال وهدفمندضرورت داشت ، بررسی عقلانه اراده یعنی ، مطالعه فلسفه بود(مولوی،1391).

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.