مبانی نظری عملکرد کارکنان در سازمان


در حال بارگذاری
22 آذر 1397
word
1
33
459 بازدید
۱۶,۰۰۰ تومان
خرید

با درود و عرض احترام خدمت شما کاربر گرامی ورود شما را به سایت مقاله یک خوشامد می گوییم با دانلود مبانی نظری عملکرد کارکنان در سازمان در خدمت شما عزیزان هستیم.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد کارکنان در سازمان

نوع فایل ورد و دارای 33 صفحه قابل ویرایش و منابع می باشد.

مبانی نظری عملکرد کارکنان در سازمان

نيروی انسانی سهم عمده ای در توسعه جوامع دارد. نيروی انسانی سهم عمده ای در توسعه جوامع دارد. نيروی انسانی مهم ترين زيرساخت هر سازمان است. انسان به عنوان عنصر اصلی مديريت می تواند توسعه را به ارمغان بياورد و يا به عنوان مانع بزرگ توسعه عمل كند. منابع انسانی ارزشمندترين منابع سازمان ها محسوب می شوند كه با بكارگيری صحيح از آنان و ديگر اجزای سازمان می توان اهداف سازمانی را تحقق بخشيد. اين منابع دارای تواناي یهای بالقوه ای هستند كه در محيط سازمانی به فعل تبديل می شوند. منابع انسانی بيش از ساير عوامل در حفظ و گسترش سطح عملكرد و تكميل مأموريت سازمان نقش دارد و بهبود كيفيت و بهره وری به عوامل انسانی درگير در فرايند رشد و تحول سازمان بستگی دارد(كمالی، 1393).

در یک سازمان هر فرد برای پیشرفت و نیل به اهداف تعیین شده شغلی نیاز به آگاهی از موقعیت خود دارد. این آگاهی موجب می شود که او از نقاط قوت و ضعف عملکرد و رفتار خود مطلع گردد و تمهیدات لازم را برای اثر بخشی بیشتر کوشش هایش به کار برد . سازمان ها نیز نیاز به شناخت کارآیی کارکنان خود دارند تا بر اساس آن وضعیت نیروی انسانی خود را بهبود بخشند و بدین طریق بر حجم ارائه خدمات خود بیفزایند و در روند حرکت های خود تحولات مثبت را ایجاد کنند(سماواتی، 1388).

سازمان‌ها براي حفظ بقاي خود و پيشرفت در دنياي رقابتي، به بهبود مستمر عملكرد خود نياز دارند. از سوی دیگر، نیروی انسانی را می‌توان یکی از مهم‌ترین منابع سازمانی دانست که به‌ویژه در پارادایم جدید اقتصاد دانش‌بنیان، خود را تحت عنوان «کارکنان دانشی» مطرح نموده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.