دانلود مبانی نظری انگیزش تحصیلی


در حال بارگذاری
25 جولای 2019
word
1
35
202 بازدید
140,000 ریال
خرید

دانلود مبانی نظری انگیزش تحصیلی یکی از فایل های مبانی نظری سایت مقاله یک می باشد این فایل با فرمت ورد می باشد دارای 35 صفحه است و منابع و پیشینه جدید دارد .

دانلود مبانی نظری انگیزش تحصیلی

تحصیل یکی از مهمترین دوران زندگی افراد است که اگر با بی انگیزگی همراه باشد بدون شک به موفقیت نخواهد رسید .

دانلود مبانی نظری انگیزش تحصیلی

تیکه هایی از متن انگیزش بیرونی

انگیزش بیرونی، عبارت است از انجام چیزی برای به دست آوردن چیزی دیگر. انگیزش  بیرونی اغلب تحت تأثیر مشوق­های بیرونی، مانند پاداش­ها و تنبیه­ ها قرار دارد. در حالی­که چشم انداز رفتاری بر اهمیت انگیزش بیرونی در پیشرفت تأکید دارد، رویکردهای انسان گرایانه و شناختی بر اهمیت انگیزش درونی پیشرفت تأکید می­کند (بیابانگرد، 1388).

انگیزش بیرونی زمانی به به وجود می­آید که افراد به وسیله پیامدهای خارجی یا فعالیت­هایی که در آن درگیر شده ­اند برانگیخته شوند انگیزش بیرونی از انگیزش “این کار را بکن تا آن را بدست آوری ” ناشی می­شود و به صورت انگیزش” برای اینکه” وجود دارد. بنابراین انگیزش بیرونی، دلیلی محیطی برای شروع کردن و ادامه دادن یک عمل است و از مشوق­ها و پیامدهای محیطی ناشی می­شود. انگیزش بیرونی به جای پرداختن به فعالیتی، برای تجربه کردن خشنودی فطری در آن، از پیامدی ناشی می­شود که از خود آن فعالیت جداست (توزنده جانی، 1389).

مطالعات مربوط به انگیزش بیرونی براساس سه مفهوم اصلی “مشوق­ها، تنبیه کننده­ها و محرک­های تمیزی[1]” انجام شده است. مشوق، یک محرک بیرونی یا محیط جذابی است که در پایان زنجیره­ی رفتار می­آید و احتمال وقوع دوباره­ی رفتار را افزایش می­دهد. گرفتن دستمزد بعد از کار طولانی محرک­های تمیزی موضوعات یا محرک­های محیطی هستند که فرد را برای پرداختن یا نپرداختن به یک زنجیره رفتار جذب یا دفع می­کنند. محرک­های تمیزی قبل از رفتار رخ می­دهند و موجب انتظار پیامدهای جذاب یا بیزار کننده در شرف وقوع رفتار می­شوند. تنبیه کننده-ها[2] محرک­ها یا موضوعات محیطی آزارنده­ای هستند که در پایان زنجیره رفتار ارائه می­شوند و احتمال وقوع مجدد آن را کاهش می­دهند (توزنده جانی، 1389).

3 Discriminative stimules

4 Puntive

 راهنمای خرید:
  لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.