مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش و هوش چندگانه گاردنر


در حال بارگذاری
30 تیر 1397
word
1
20
707 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و احترام خدمت همه عزیزان و پژوهشگران به سایت مقاله یک خوش آمدید با دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش و هوش چندگانه گاردنر در خدمت شما هستیم فایلی که به صورت کامل هم هوش و هم نوعی از هوش به نام چندگانه را بررسی نموده است

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش و  هوش چندگانه گاردنر

20 صفحه فایل ورد قابل ویرایش از جمله ویژگی های این فایل است که  بسیار کامل با منابع و ماخذ در مورد هوش ، انواع هوش و تمام موارد در مورد هوش چندگانه گاردنر را دارد

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش و هوش چندگانه گاردنر

از جمله مفاهیم مشکلی است که ارائه تعریف جامع و فراگیر از آن به راحتی امکان پذیر نیست. علت چنین مسئله ­اي را باید در اختلاف ­نظر محققان و نظریه ­پردازان در پذیرش یک تعریف مشخص جستجو کرد. شاید بتوان علت عدم توافق بر روي تعریف مشترك هوش را این گونه توضیح داد که هوش یک سازه فردي است نه یک خصلت عصب شناختی آدمی.

به سخن دیگر هوش یک مفهوم ساختگی است که روان­شناسان آن را براي سهولت ارتباط ابداع کرده­ اند. همین امر باعث می­ شود که تعریف رضایت بخشی از هوش ارایه نشود (هاشمی و همکاران، 1392).

روان­شناسان انگلیسی به دنبال نظریات چارلز اسپیرمن[1] به این نتیجه رسیدند که هوش یک عامل کلی است این عامل یک پارچه در همه فعالیت­هاي شناختی[2] دخالت دارد. اسپیرمن معتقد بود که در کنار این عامل یک سلسله عوامل و استعداد هاي اختصاصی نیز وجود دارند. لیکن همه این استعدادها با یکدیگر و با هوش کلی به نحوي در ارتباط هستند.

اما عده ­اي از دانشمندان ایالت متحده آمریکا براساس مطالعات آماري و تحلیل هوش به نتایجی دست یافتند که با نظر روان­شناسان انگلیسی متفاوت است. آنان هوش را مجموع­ه اي استعداد هاي کم و بیش مستقل می­پ ندارند. به عبارت دیگر عامل کلی هوش را قابل تجزیه می­ دانند (قلی­پور، 1391).

3 Spearman

4  Cognitive

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.