مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنویت محیط کاری


در حال بارگذاری
26 مرداد 1397
word
1
30
330 بازدید
۱۳,۰۰۰ تومان
خرید

کار هدفدار حس همبستگی با دیگران و هماهنگ بودن با ارزشهای سازمانی معمولا به عنوان ابعاد معنویت در سازمان در نظر گرفته می شود دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنویت محیط کاری به موضوع معنویت در محیط کار پرداخته است.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنویت محیط کاری

30 صفحه فایل word کامل و جامع با منابع جدید و پیشینه تحقیق پرداختن به تمام جوانب موضوع به صورت تخصصی و جدید

مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنویت محیط کاری

از نظرگاه تاريخي و تطبيقي فقط مي­توان از كثرت معنويت سخن گفت. مكاتب مختلف تعابير فرهنگي خاصي را از آرمان­هاي ديني سنت­هاي گوناگون نشان مي­دهند.گرايش­هايي كه امروزه در معنويت رايج است، بيشتر بر موضوع و بافت “خود” تأكيد دارد و نيز به فهم متين­تري از روان­شناسي انسان پيوند مي­خورد. در حوزه ­هاي ديني و مذهبي بسياري از اديان معادل دقيقي براي واژه معنویت وجود ندارد، با اين وجود، امروزه مفهوم معنويت يك كليد واژه جهان شمول است كه نشان­دهنده جستجوي جهت و معنا، كمال و تعالي است (فرهنگی و همکارن، 1389).

در جامعه سكولار و مدرن، معنويت پديده دوباره كشف شده­اي است كه در جهان بسيار مادي­گراي امروزي گم شده يا حداقل پنهان گشته است. از نيمه دوم قرن نوزدهم در اروپا و آمريكا بحثي تحت عنوان معنويت مطرح شد و بر اساس آن عنوان شد.

معنویت در محیط کار، از مفاهیم جدیدی است که در سالیان اخیر در ادبیات مدیریت و کسب و کار در غرب ظهور کرده است و حتی از آن به عنوان یک پارادایم جدید نیز یاد می‌شود. دنیای غرب که در چهارصد سال گذشته سعی در جدایی امور دنیوی و معنوی داشته است، اکنون در جست و جوی یکپارچگی آن‌‌هاست. با توجه به تنوع دیدگاه‌‌ها درباره معنویت، در ادبیات، معنویت در محیط کار با رویکرد‌‌‌های مختلفی بررسی شده است که سه رویکرد اصلی عبارتند از:رویکرد دینی که معنویت را در پیروی از دستورات یک دین خاص مثل مسیحیت می‌بیند؛ رویکرد درون‌گرا که معنویت را امری درونی می‌داند و  رویکرد اگزیستانسیالیستی که معنویت را معناجویی در کار و زندگی انسان می‌داند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.