مبانی نظری و پیشینه تحقیق خواب و کارکردهای آن


در حال بارگذاری
12 بهمن 1397
word
703
32
339 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و احترام خدمت همه دوستداران و همراهان عزیز سایت مقاله یک با مبانی نظری و پیشینه تحقیق خواب و کارکردهای آن در خدمت شما هستیم

مبانی نظری و پیشینه تحقیق خواب و کارکردهای آن

این فایل ورد و قابل ویرایش و دارای 32 صفحه می باشد.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق خواب و کارکردهای آن

قسمتی از متن مبانی نظری

کارکردهای خواب را در چند دسته جمع بندی می کنم:یکی از کارکردهای خواب مربوط به کودکان می باشد ، که رعایت بهداشت خواب و خواب کافی باعث رشد مغزی آنها می شود. چون فرصت رشد و رسش پیدا می کنند و در رشدهوشی آنها موثر می باشد.یکی دیگر از کارکردهای خواب کافی و به موقع، ترشح هورمونهای رشدی می باشد .

اکثر کودکان و نوجوانانی که جهت مشکلات مربوط کندی رشد و عدم تعادل در رشد به متخصص غدد مراجعه می کنند، پزشک معالج علاوه بر کارهای درمانی ، توصیه جدی به تنظیم و تعادل در خواب( بهداشت خواب ) به آنها دارد.یکی دیگر از کارکردهای خواب متعادل،تحکیم یادگیری است ، که ویژه ی دانش آموزان و دانشجویان و کسانی که اهل مطالعه هستند ، می باشد .چون خواب مناسب امکان انتقال بهتر اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت را فراهم می کند و این باعث تحکیم یادگیری می شود.پس دانش آموزان و دانشجویان شب امتحان به خواب بیشتر نیاز دارند، نه اینکه شب امتحان بیدار باشند.باید به دانش آموزان توصیه کرد که اگر می خواهند توجه و تمرکز و عملکرد حافظه شان در جلسه امتحان بهتر باشد، باید شب امتحان خوب خوابیده باشند. یکی دیگر از کارکردهای خواب که بر بزرگسالان و همه افراد موثر می باشد، استراحت مغز است.

افرادی که خواب مناسب ندارند ، در طول روز علائمی شبیه افسردگی دارند، تمرکز ندارند، حوصله ی هیچ کسی را ندارند، زود از کوره در می روند و حوصله ی هیچ کس را ندارند. و به طور کلی برخلق آنها اثر می گذارد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.