مبانی نظری و پیشینه تحقیق درگیری تحصیلی


در حال بارگذاری
29 مهر 1397
word
1
43
907 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان
خرید

هدف هر نظام آموزش و پرورشی ارتقای سطح دانش آموزان می باشد از عواملی که بر رشد و عملکرد دانش آموزان تاثیر گذار است میزان درگیری تحصیل آنهاست دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق درگیری تحصیلی یکی از مطالبی است که به میزان تلاش دانش آموزان برای رشد ارتقایی که اشاره کردیم نقش موثری ایفا می کند.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درگیری تحصیلی

نوع فایل ورد قابل ویرایش و دارای 43 صفحه می باشد.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درگیری تحصیلی

قسمتهایی از متن

در پژوهش‌های بسیاری نشان داده شده است که درجات بالای «خودکارآمدی» با «پیشرفت تحصیلی» و مؤلفه‌های «درگیری تحصیلی» دارای رابطۀ قـوی‌ اسـت. به‌ طور کلی پژوهش‌ها نشان می‌دهد که بـاورهای خـودکارآمدی تـأثیرات مـثبتی روی انـگیزش دانش‌آموزان و پیشرفت آنـان دارد (زیمرمن، 2010) . خودکارآمدی بالا با‌ انگیزش‌ درونی بالا، توانایی حفظ انگیزش و رفتارهای‌ معطوف به پیشرفت، پایداری در هنگام رویارویی با مـشکلات و حـل بـهتر مسائل همراه است. خودکارآمدی با پیشرفت تحصیلی در مـدارس هـمبسته اسـت (پارکر و همکاران، 2014). بندورا(2010) عنوان‌ مـی‌کند‌ که دانش‌آموزانی که احساس کارآمدیشان‌ بالا‌ است اهداف بالاتری را برای خود تعیین می‌کنند، در هنگام جستجوی راه‌حل‌ها انعطاف‌پذیری راهبردی بیشتری نشان می‌دهند، به عملکردهای هوشی بالاتری دست یافته و در ارزیابی کیفیت عملکردهایشان از دانـش‌آموزان با توانایی شناختی برابر‌ دقیق‌ترند.

یکی از این انگیزه ها که نقش مهمی در جریان یادگیری دارد میل و رغبت شاگردان به آموختن است. برای اینکه شاگردان در هنگام یادگیری فعال باشند، باید به موضوعی که می خواهند فرا بگیرند علاقه مند باشند. برای بارور شدن نهال تعلیم و تربیت، ملاحظه و مراعات کیفیت شخصیت ها در درجه اول اهمیت قرار دارد. یکی از امور مسلم در تربیت اسلامی این است که افراد همان طور که از لحاظ محیط هایی که در آن پرورش می یابند با یکدیگر فرق دارند، در موهبت ها و استعدادها و لیاقت ها نیز با یکدیگر متفاوتند. شکی نیست که این تفاوت ها ناشی از حکمت الهی است. زیرا همین تفاوت ها انسان را به سوی تکامل سوق می دهد (شعبانی، 1395: 47).

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.