اولین جلسه دادرسی مدنی در نظام قضایی ایران


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
19 فوریه 2022
نوع فایل
ورد
حجم فایل
1
تعداد صفحات
157
دسته بندی
تعداد بازدید
357 بازدید
۱۰۰,۰۰۰ ریال

اولین جلسه دادرسی مدنی در نظام قضایی ایران

  • فرمت ورد
  • تعداد 157
  • دارای منابع پابانی
  • منابع درون متنی به صورت پانویس

فهرست مطالب را از بخش دانلود پیش نمایش در بالا مشاهده نمایید.

اولین جلسه دادرسی مدنی در نظام قضایی ایران

اولین جلسه دادرسی مدنی در نظام قضایی ایران

حضور الزامي اصحاب دعوا به اتفاق وكلا در جلسه دادرسي در صورتي كه دادرس حضور شخصي يكي از اصحاب دعوا را يا هر دو ي آنها را در جلسه دادرسي لازم بداند هر يك از خواهان يا خوانده مكلف به حضور هستند، وهر يك از آنان از اين حيث تكليف پیدا می کند، كه در صورت غيبت بدون عذر موجه، سلب اختياراتي را كه مقنن براي آنها مقرر كرده است به همراه خواهد داشت، و از این نظر خسارت جبران ناپذيري برای آنان در پي خواهد داشت.  مثلا خوانده اي كه مي تواند در اولين جلسه دادرسی اعمال ايراد كند با سپری شدن اولين جلسه و عدم حضور وي در آن اين حق از او سلب مي شود. لذا بايد گفت اصحاب دعوا از جهت حفظ حقوق خود مكلف به حضور در اولين جلسه هستند. با اینکه می توانند حقوق و تكاليف خود را از طريق ارسال لايحه نیز اعمال نمايند.

لازم است بگوییم که در صورتی خوانده در نخستین دادرسي حضور پیدا نکند حقوق زیادتری از او نسبت به خواهان از بین مي رود و حاضر شدن او در جلسات دادرسي بعدی نمی تواند و قادر نخواهد بود به جبران مافاتي كه در نخستین جلسه داشته است برسد.در صورتی که يكي از طرفين در اولين جلسه حضور پيدا نكند چگونه مي تواند از حقوق و تكاليف مزبوردر اولين جلسه برخوردار شود؟

برای این سوال یا سوالاتی از این قبیل فایل حاضر می تواند اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهد.این فایل دارای استانداردهای لازم می باشد و به صورتی آنی در اختیار شما قرار می گیرد.برای دریافت لطفا ایمیل صحیح وارد کنید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.