پرسشنامه حمایت اجتماعی شربورن و استووارت


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
19 ژوئن 2019
نوع فایل
word
حجم فایل
80
تعداد صفحات
4
دسته بندی
تعداد بازدید
1248 بازدید
۳۰,۰۰۰ ریال

پرسشنامه حمایت اجتماعی شربورن و استووارت یکی دیگر از پرسشنامه های سایت مقاله یک در مورد سنجش حمایت اجتماعی است که با 19 سوال موضوع را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد .لازم به ذکر است پرسشنامه های دیگری نیز در سایت برای سنجش حمایت اجتماعی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید یکی از آنها دانلود پرسشنامه حمایت اجتماعی توسط فلمینگ و همکاران است که دارای 25 سوال است۵ خرده مقیاسدارد : حمایت ادراک شده عمومی، حمایت ادراک شده از خانواده، حمایت ادراک شده از دوستان، حمایت ادراک شده از همکلاسی ها و بالاخره عقیده و نظر درباره اهمیت حمایت اجتماعی را می سنجد.

پرسشنامه حمایت اجتماعی شربورن و استووارت

نوع فایل این پرسشنامه ورد می باشد روایی و پایایی، نمره گذاری، منابع دارد.

پرسشنامه حمایت اجتماعی شربورن و استووارت

مقیاس حمایت اجتماعی در سال 1991 توسط شربورن و استووارت به منظور استفاده در زمینه یابی پیامد های پزشکی ساخته شد و پس از آن در پژوهش های دیگری از آن استفاده شده است.این آزمون که میزان حمایت اجتماعی دریافت شده توسط آزمودنی را می سنجد ،دارای 19 عبارت و 9 زیر مقیاس است.

این زیر مقیاس ها عبارتند از : حمایت ملموس،که کمک مادی و رفتاری را می سنجد ،حمایت هیجانی ،که عاطفه مثبت ، همدردی و تشویق به بیان احساسات را مورد ارزیابی قرار می دهد ، اطلاع رسانی ، که راهنمایی ،اطلاع رسانی یا دادن بازخورد را می سنجد،مهربانی ، که ابراز عشق وعلاقه را می سنجد و تعامل اجتماعی مثبت،که وجود افرادی برای پرداختن به فعالیت های تفریحی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

تعریفی از حمایت اجتماعی

تعریف دیگر از حمایت اجتماعی بر میزان ادراک افراد از محبت و حمایت خانواده و دوستان و اطرافیان وی در مقابل فشارهای روانی و حوادث تأکید می کند. در متداول ترین تعریف از حمایت اجتماعی بر در دسترس بودن و کیفیت ارتباط با افرادی که در مواقع نیاز منابع حمایتی را فراهم می کنند، تأکید دارد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.