پرسشنامه راهبردهای فراشناختی خواندن


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
8 آگوست 2019
نوع فایل
word
حجم فایل
80
تعداد صفحات
3
دسته بندی
تعداد بازدید
562 بازدید
۳۰,۰۰۰ ریال

پرسشنامه راهبردهای فراشناختی خواندن

پرسشنامه راهبردهای فراشناختی خواندن

پرسشنامه راهبردهای فراشناختی خواندن

دارای مشخصات ذیل می باشد:

نوع فایل ورد می باشد 30 سوال دارد . روایی و پایایی، نمره گذاری، منابع در آن موجود است.

راهبرد خواندن چیست؟

خواندن یک عمل دریافتی است که یکی از چهار مهارت اساسی برقراری ارتباط در یک زبان است. به طور متقابل با نوشتن همراه است. نوشتن و خواندن موازی با صحبت کردن و شنیدن هستند. با این حال، نوشتن و خواندن مهارت های ملموس ارتباط هستند در حالی که صحبت کردن و گوش دادن مهارت های ناملموس ارتباط هستند.

درک مطلب به توانایی درک کلمات نوشته شده نیز اشاره دارد. با توانایی تشخیص کلمات متفاوت است. تشخیص کلمات در یک صفحه اما ندانستن معنای آنها، هدف یا هدف خواندن که درک مطلب است را برآورده نمی کند. مثلاً تصور کنید معلمی به کودک قطعه ای می دهد تا بخواند. کودک می تواند کل متن را بخواند، اما وقتی از او خواسته می شود آنچه را که خوانده شده توضیح دهد، چیزی نمی داند. درک مطلب به آنچه خوانده می شود معنا می بخشد. درک مطلب زمانی اتفاق می افتد که کلمات در یک صفحه فقط کلمات نیستند، بلکه افکار و ایده ها هستند. درک مطلب خواندن را لذت بخش، سرگرم کننده و آموزنده می کند. برای موفقیت در مدرسه، کار و زندگی به طور کلی لازم است.

راهبردهای افزایش مهارت درک مطلب

راهبردهای مختلفی برای افزایش درک مطلب وجود دارد. هنگام استفاده از این راهبردها به صبر و راهنمایی مستمر نیاز دارد. هنگام کار با کودکان، به یاد داشته باشید که استراتژی را مدل کنید و همچنین تمرین هدایت شده را ارائه دهید. همانطور که مهارت های آنها افزایش می یابد، به آرامی راهنمایی خود را کاهش دهید. هدف این است که کودکان به طور خودکار از استراتژی ها استفاده کنند. راهبردهای زیر می توانند برای کمک به درک مطلب در کودکان استفاده شوند:

  • پیش بینی کردن
  • ایجاد ارتباط با دانش قبلی
  • تجسم
  • خلاصه کردن
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.