دانلود رایگان تحقیق امنیت زنان در اسلام


در حال بارگذاری
21 تیر 1396
word
621 بازدید
رایگان

با سلام و احترام خدمت همراهان عزیز سایت مقاله یک با دانلود رایگان تحقیق امنیت زنان در اسلام در خدمت شما هستیم در این تحقیق موضوع امنیت زنان و نقشی که حجاب در امنیت زن ایفا می کند مورد بررسی قرار گرفته است

دانلود رایگان تحقیق امنیت زنان در اسلام

دانلود رایگان تحقیق امنیت زنان در اسلام

مقدمه تحقیق امنیت زنان

امنيت در مفهوم عيني آن اندازه‌گيري فقدان تهديد عليه ارزش‌ها است و در مفهوم ذهني آن فقدان احساس ترس از اينكه چنين ارزش‌هايي مورد حمله قرار خواهد گرفت، امنيت اجتماعي توانايي جامعه در دفاع از خصوصيات و ويژگي‌هاي اساسي خود در برابر تغييرات و تهديدات واقعي و احتمالي است.

امنيت اجتماعي زماني مطرح مي‌ شود كه جوامع احساس مي‌ كنند هويت‌ شان در خطر است. امنيت اجتماعي با مفهوم تامين اجتماعي ‌( Social security ) متفاوت و متمايز است. معمولا‌ تامين اجتماعي با رفاه، بيكاري ، بهداشت و درمان بيشتر مرتبط است، در حالي كه امنيت اجتماعي به تهديد، هراس و هويت مربوط است.

رابطه حجاب اسلامی با امنیت زن

ما وجود نا امنی ها و بی عدالتی های زمان گذشته و تأثیر آنها را در مخفی کردن زن، منکر نیستیم. مسلما حجاب های افراطی و عقائد افراطی درباره پوشیدن زن معلول همین نوع جریان های تاریخی است. ولی باید ببینیم آیا فلسفه پوشش زن در اسلام همین امر بوده است؟ اولا این سخن درست نیست که در عصر ما امنیت کامل از نظر زن بر قرار است. در همین دنیای صنعتی اروپا و آمریکا که به غلط آن را دنیای متمدن می نامیم. احیانا آمارهای وحشت آوری از زنای به عنف می خوانیم، چه رسد به دنیای به اصطلاح نیمه متمدن و تمام وحشی. تا در جهان حکومت شهوت برقرار است هرگز امنیت ناموسی وجود نخواهد داشت. منتها شکل قضیه تفاوت می کند. یک وقت کسی مانند فلان خان و فلان قلدر مأمور مسلح می فرستد .

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.