دانلود مبانی نظری در مورد خشونت


در حال بارگذاری
18 بهمن 1397
word
128
73
464 بازدید
۱۸,۰۰۰ تومان
خرید

واکنش افراد در برابر مشکلات و عوامل عصبی منجر به خشونت می شود دانلود مبانی نظری در مورد خشونت به بررسی تعریف خشونت دلایل و انواع خشونت می پردازد با توجه به اینکه خشونت عاملی منفی در روابط افراد است آگاهی از جنبه های مختلف بروز خشونت می تواند علاوه بر کمک به تحقیقات دانشگاهی به افزایش آگاهی عمومی در کنترل خشونت نیز بیفزاید.

دانلود مبانی نظری در مورد خشونت

ویژگی های فایل : نوع فایل ورد قابل ویرایش است دارای 73 صفحه با پیشینه داخلی و خارجی که منابع و ماخذ به صورت کامل در آن موجود است.

دانلود مبانی نظری در مورد خشونت

قسمتی از متن فایل

از لحاظ تاریخی شاید بتوان نخستین سابقه امر خشونت را در اسطوره های دینی و مذهبی مانند داستان”آدم و حوا” یا هابیل و قابیل به روایات کتب مقدس سراغ گرفت، در واقع داستان آدم و حوا عاملی شد تا در غرب و در دنیای مسیحیت، زنان را مورد ظلم و جور قرار دهند و مقامات کلیسا در روزگار قدیم، حتی خشونت در ازدواج را توصیه می نمودند.

چنین طرز نگرشی بر نظرات برخی مقدسین مسیحی نظیر سنت اگوستین نیز تأثیر گذاشت، که معتقد بود مردان در تصویر خداوند آفریده شده اند و اگر زنی را به اتفاق شوهرش در نظر بگیریم شاید بتوان گفت که آن ها هر دو در تصویر خداوند آفریده شده اند.

یک هزار سال بعد از عیسی مسیح، نخستین قانون مصوب کلیسا در جهت اعمال خشونت بر زنان صادر شد که البته امروزه بسیاری از متولیان کلیسا، منکر نقش این نهاد در خشونت ورزی علیه زنان هستند، لیکن اقدامات مارتین لوتر در سده شانزدهم میلادی خود بیانگر این واقعیت می باشد، کما این که به زعم برخی از نویسندگان، کتک زدن زنان اگرچه به صراحت در قوانین مدنی ناپلئون پذیرفته شد، لیکن برداشتی رایج و غیر قابل انکار از آن محسوب می شود و این بیشتر ناشی از خطابه ناپلئون به شورای حکومت است که اعلام کرد شوهر باید دارای قدرت مطلقه در ارتباط با همسرش باشد.

در خصوص خشونت و پرخاشگري ديدگاه هاي متفاوتي وجود دارد كه از جمله آنها رويكرد تكاملي است. از نظر رويكرد تكاملي، خشونت و پرخاشگري در ذات ما نهفته است و در يك فرايند ارثي و تكاملي به ما منتقل شده است. از اين رو عده اي از روان شناسان مانند فرويد و لورنز معتقدند كه پرخاشگري جنبه ارثي و ذاتي دارد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.