دانلود مبانی نظری در مورد سازگاری والدین با کودکان


در حال بارگذاری
17 اردیبهشت 1398
word
128
46
380 بازدید
۱۲,۰۰۰ تومان
خرید

دانلود مبانی نظری در مورد سازگاری والدین با کودکان به موضوع و نحوه برخورد پدر و مادر با کودک پرداخته است در حال حاضر با توجه به محیط هایی چون مدرسه اجتماع دوستان و فضاهایی چون فضای مجازی کودکان الگوها و مواردی را فذا می گیرند که بعضا بنا به تشخیص پدر و مادر شاید راه نادرستی را در پیش گرفته باشند این عامل باعث تنش روابط کودک با والدین می شود. فایل حاضر موارد.ی را که باعث سازگاری آنها می شود را ورد بررسی قرار داده است

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری و سازگاری والدین با کودکان

نوع فایل ورد و دارای 46 صفحه قابل ویرایش می باشد.

ناسازگاری در یک موقعیت گذشته برای سازگاری در موقعیت هایی در آینده لازم و ضروری است. بنابراین بهتر است توانایی فرد را برای سازگاری در نظر گرفت. بر این اساس هر فردی که بتواند با مسائل و مشکلات خود کنار بیاید با خود وبا اطرافیانش سازش یابد و در برابر تعارض های اجتناب پذیر درونی از خود سازگاری نشان دهد، انسان به هنجاری تلقی می شود .

چنین فردی واجد توانایی های دفاعی و سازشی است و می تواند بن خود و نیازهای کشاننده خود و واقعیت تعادل برقرار کند (دادستان،1370 به نقل از شادمان، 1380).

دانلود مبانی نظری در مورد سازگاری والدین با کودکان

ناسازگاری می تواند جزئی یا کلی باشد. ناسازگاری جزئی مربوط به برخی ازجنبه های شخصیت و رفتار است. ولی ناسازگاری کلی مجموعه فرایند های اجتماعی شدن فرد را به مخاطره می اندازد. پس می بایست ناسازگاری به معنای خاص را از ناسازگاری به علت عدم استعداد برای نگهداری یک موقعیت سازش یافته متمایز دانست. در سازگاری با محیط درونی هدف این است که تنش هایی که سلامت و تعادل فرد را مورد تهدید قرار می دهد، کاهش یابد. اما برای کاهش این تنش ها برآوردن توقعات محیطی کافی نیست.

ممکن است رفتار یک فرد منحرف با واقعیت درونی خود سازگاری یافته باشد، بدون اینکه با واقعیت اجتماعی سازگار باشد. پس یک تعامل پویایی بین این دو واقعیت وجود دارد، سازگاری بیرونی مستلزم درجه ای از سازش با واقعیت درونی است(شادمان،1380).

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.