دانلود مبانی نظری رفتار سازگارانه


در حال بارگذاری
20 تیر 1398
word
1
26
337 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان
خرید

سلام و عرض ارادات خدمت دوستان عزیز با دانلود مبانی نظری رفتار سازگارانه در خدمت شما هستیم این فایل به صورت کامل موضوع سازش در رفتار را مورد بررسی قرار داده است

دانلود مبانی نظری رفتار سازگارانه

فرمت فایل پیش روی شما ورد قابل ویرایش است پیشینه تحقیق و منابع دارد و تعداد صفحات آن 26 صفحه است

دانلود مبانی نظری رفتار سازگارانه

قسمتی از متن مبانی نظری سازش در رفتار

از جنبه­ های زیست شناختی، سازگاری عبارت است از: مجموعه همبستگی­های درونی و بیرونی به عبارت دیگر روابط موجود زنده با محیط که موجب می­شود موجود زنده به صورتی خاص در یک فضای مشخص زندگی نموده و به پایداری نوعی که به آن تعلق دارد کمک کند.

مفهوم سازگاری برگرفته شده از زیست ­شناسی است. مدل زیست ­شناسی واژه سازش به تلاش­های فرد برای سازگاری با تغییرات محیط اشاره دارد مثل یک شخص که با تغییرات موقعیتی مثل شغل جدید، مشکل مالی یا از دست دادن شخص مورد علاقه سازگار می­ شود.

پس سازگاری اشاره دارد به فرایندهای روانشناسی که مردم را با ابعاد و تغییرات روزمره سازگاری و هماهنگ می­کند. اجتماعی شدن فرایندی است که فرد از طریق آن قالب­ها، ارزش­ها و رفتارهای مورد نظر فرهنگ و جامعه خود را می­آموزد. گاه واژه­های اجتماعی ­شدن[1]، جامعه پذیری[2] و رفتار جامعه پسند[3] را مترادف با سازگاری اجتماعی می­­دانند (عسگری و روشنی، 1391).

گراسمن[4] (1983) به مسئله سن و گروه­های اجتماعی فرد اشاره می­کند و رفتار سازشی را چنین تعریف می­کند: رفتار  سازگارانه به کارایی  فرد یا درجه سازگاری وی با معیارهای استقلال شخصی و مسئولیت اجتماعی که از سن و گروه­های اجتماعی او انتظار می­رود، می­باشد (یارمحمدیان، 1390).

ملاک و معیار سازگاری

در فرايند سازگاري مشکلات و مسائل رواني– شناختي بروز مي کند. انگيزش و نيازهاي اکتسابي، نيازهاي غالب و متفاوت، ناکامي، تعارض ها، اضطراب ها و رفتارهاي دفاعي در اين فرايند آشکار مي شوند. شايد به همين علت باشد که سلامتي و بهنجاري افراد را به منزله ي سازش و سازگاري با توقعات جهان بيرون در نظر گرفته مي شود. ناسازگاري در يک موقعيت گذشته براي سازگاري در موقعيت هايي در آينده لازم و ضروري است. بنابراين بهتر است که توانايي فرد براي سازگاري را در نظر گرفت. بر اين اساس هر فردي که بتواند با مسائل و مشکلات خود کنار بيابد با خود و اطرافيانش سازش يابد و در برابر تعارض هاي اجتناب پذير دروني از خود سازگاري

1 Socialization

2 Sociability

3 Persocial

4 Grassman

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.