دانلود پرسشنامه سازگاری اجتماعی بل


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
24 جولای 2018
نوع فایل
حجم فایل
تعداد صفحات
دسته بندی
تعداد بازدید
1353 بازدید
۳۰,۰۰۰ ریال

با سلام خدمت همراهان عزیز سایت مقاله 1 با دانلود پرسشنامه سازگاری اجتماعی بل در خدمت شما هستیم.

 

دانلود پرسشنامه سازگاری اجتماعی بل

فرمت فایل پی دی اف است و قابل ویرایش نمی باشد.

دانلود پرسشنامه سازگاری اجتماعی بل

پرسشنامه سازگاری اجتماعی بل توسط بل ساخته شده است و دارای 5 مولفه سازگاری در خانه، سازگاری شغلی، سازگاری تندرستی ، سازگاری عاطفی و سازگاری اجتماعی می باشد. کل آزمون دارای 32 سوال می باشد. و گزینه های آن یله و خیر و نمیدانم می باشند.

روایی و پایایی

نمره گذاری

منبع

دارد

سازگاری در واقع قدرت انطباق فرد با شرایط و موقعیت های جدید، دشوار و تجربه نشده است. موقعیتی که طی آن فرد تلاش می کند خود را با آنچه روبه رو شده است وفق دهد و از آن برای طی کردن مرحله ای از رشد بهره ببرد.

سازگاری یک رفتار منطقی است که از سلامت و قدرت فرد خبر می دهد؛ به عبارتی هر قدر فرد بتواند خود را با موقعیت های جدید و شرایط تجربه نشده، هماهنگ کند توانمندی و قدرت بیشتری دارد و از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار است.

در سازگاری، فرد نه فقط می تواند خود را با محیط پیرامون تطبیق دهد، بلکه در صورت لزوم شرایط محیط را به نفع خود تغییر می دهد. در واقع سازگاری نهایت تعامل است تا جایی که فرد، خود یا محیط پیرامونش را برای زندگی بهتر تغییر می دهد. نکته این جاست که سازگاری در مواجهه با اختلاف نظر معنا پیدا می کند و اختلاف نظر و تلاش برای رفع آن در واقع طی کردن مسیر رشد و کمال محسوب می شود. بنابراین نباید از اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه هراسید و تفاهم را به هر قیمتی طلبید. سازگاری در پیچ و خم اختلاف نظرها، سلیقه ها و دیدگاه ها در زندگی مشترک معنا پیدا می کند و در زندگی مشترک زوج باید مهارت های زندگی را فرا گرفته باشند تا بتوانند با سازگاری در کنار هم زندگی کنند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.