دانلود مقاله نقش یوگا و تنفس در سلامت روانی و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
30 ژانویه 2018
نوع فایل
word
حجم فایل
1
تعداد صفحات
10
دسته بندی
تعداد بازدید
619 بازدید
۵۰,۰۰۰ ریال

دانلود مقاله نقش یوگا و تنفس در سلامت روانی و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

مقاله نقش یوگا و تنفس در سلامت روانی و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان با فرمت ورد تنظیم شده است و تعداد صفحات آن 10 صفحه می باشد.

چکیده:

هدف از پژوهش حاضر برسی نقش ورزش یوگا و تنفس صحیح در رفع استرس و بهبود یادگیری دانش آموزان است.با تغییر شیوه زندگی انسان‌ها به سوی زندگی مدرن و کم تحرکی و تغییر رژیم غذایی، استفاده طولانی مدت از کامپیوتر، تلویزیون، موبایل و …، تغییر ساعت خواب و کاهش آن، استرس و فشارهای روانی را بر انسان وارد می‌کند.

امروز بیماری‌های قلبی همانند یک اپیدمی سرارسر جهان را فرا گرفته است، آلزایمر، بیماری‌های روحی روانی در بیشتر خانواده‌ها دیده می‌شود و چه بسا که بعضی از آن‌ها برای بدست آوردن احساس آرامش به مصرف قرص‌های آرامبخش و دخانیات، مواد مخدر و نوشیدن مشروبات و… روی می‌آورند اما همه این‌ها عواملی هستند که ذهن انسان را بیمارتر می‌کنند، می دانیم که ذهن و بدن انسان رابطه بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند و با دانستن تکنیک‌های تنفس و یوگا و شاد بودن می‌توان استرس و نا امیدی و ناراحتی را کنترل کرد و از بین برد.

کلید واژه‌ها: یوگا، آسانا، شاواسانا، سلامت روانی

مقاله یوگا

مقدمه

بدن انسان توسط ریتم‌های مختلف فیزیولوژیکی با یکدیگر در ارتباط هستند و تعادل خود را حفظ می‌کند. این ریتم‌ها، توسط عوامل زندگی مثل رنج، امیال، خشونت، افکار بد و از تعادل خارج می‌شوند.

با تنفس صحیح، ریتم اصلاح می‌شود و سلامت فرد تأمین می‌گردد. شیوه زندگی دانش آموزان نسل حاضر دچار تغییرات عمده ای شده است این تغییرات که شامل تغییر رژیم غذایی، کاهش تحرک، تغییر و کاهش ساعت خواب، استفاده زیاد از موبایل.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.