دانلود پاورپوینت در مورد اضطراب


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
17 آگوست 2017
نوع فایل
Powerpoint
حجم فایل
1
تعداد صفحات
24
دسته بندی
تعداد بازدید
1038 بازدید
۳۰,۰۰۰ ریال

دانلود پاورپوینت در مورد اضطراب از جمله موضوعاتی است که علاوه بر اضطراب ، تشویش و استرس را نیز در بر دارد بنابراین عزیزانی که این فایل را دانلود می کنند توضیحات کامل در مورد اضطراب موجود می باشد

خرید و دانلود پاورپوینت اضطراب

دانلود پاورپوینت در مورد اضطراب

این فایل دارای 24 اسلاید کامل می باشد و دیزاینی بسیار زیبا دارد 

تعریف اضطراب

اضطراب یک احساس منتشر و ناخوشایند و مبهم به شکل درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژیکی است. اضطراب یکی از شایع ترین بیماری های در جهان امروز است و تقریباً 5% از مردم از اضطراب عمومی در سراسر زندگی شان رنج می برند.

درمان اضطراب

*رفتار درمانی شامل حساسیت زدایی منظم –تن آرامی- والگوسازی – ایفای نقش و…

*شناخت درمانی- شامل مهارت حل مسئله – مثبت اندیشی و…

*درمان دارویی

اضطراب یا تشویش یا دلشوره عبارت است از یک احساس منتشر، ناخوشایند و مبهم هراس و نگرانی با منشأ ناشناخته، که به فرد دست می‌دهد و شامل عدم اطمینان، درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژی است. وقوع مجدد موقعیت‌هایی که قبلاً استرس زا بوده‌اند یا طی آن‌ها به فرد آسیب رسیده‌است باعث اضطراب در افراد می‌شود.

همهٔ انسان‌ها در زندگی خود دچار اضطراب می‌شوند، ولی اضطراب مزمن و شدید غیرعادی و مشکل‌ساز است. تحقیقات و بررسی‌ها نشان می‌دهند که اضطراب در خانم‌ها، طبقات کم‌درآمد و افراد میان‌سال و سال‌خورده نسبت به بقیه افراد بیشتر دیده می‌شود.

استرس و اضطراب در لغت جنبیدن، لرزیدن، تپیدن، پریشان‌حال شدن، یکدیگر را با چیزی زدن، به هم واکوفتن، آشفتگی، بی‌تابی، ناآرامی است؛ این‌ها کلماتی هستند که در زندگی روزمرّه، برای توصیف حالات، احساسات و هیجانات می‌شوند.

به‌طور مثال: هنگام سخنرانی در برابر جمع، هنگام امتحان، به خاطر مشکلات مالی، به دلیل تاُخیر سر یک قرار و …. امّا هنگامی که از این دو کلمه استفاده می‌کنیم، توجّه چندانی به تفاوت موجود میان آن دو نداریم؛ به عنوان مثال: هنگام سخن گفتن از مشکلات روانیِ شایع در کودکان و نوجوانان، باید دقیق‌تر بود و تفاوت میان استرس و اضطراب را به خوبی درک کرد. در روان‌شناسی، اضطراب مرحلهٔ پیشرفتهٔ استرس مزمن است و هنگامی به صورت یک مشکل بهداشت روانی در می‌آید

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.