دانلود پاورپوینت اگزیستانسیالیسم در آموزش و پرورش


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
3 اکتبر 2017
نوع فایل
Powerpoint
حجم فایل
1
تعداد صفحات
31
دسته بندی
تعداد بازدید
1637 بازدید
۵۱,۰۰۰ ریال

عنوان فایلی که امروز برایتان آماده کرده ایم دانلود پاورپوینت اگزیستانسیالیسم در آموزش و پرورش می باشد این فایل به صورت کامل و جامع به موضوع پرداخته است

دانلود پاورپوینت اگزیستانسیالیسم در آموزش و پرورش

فرمت فایل پیش روی شما پاورپوینت می باشد 31 اسلاید دارد و تمامی جوانب موضوع در آن موجود می باشد.

دانلود پاورپوینت اگزیستانسیالیسم در آموزش و پرورش

مقدمه از متن پاورپوینت

در اواخر جنگ جهانی دوم دنیا با یکسری دگرگونی هایی در فلسفه اروپا آشنا شد. منادی این دگرگونی ها داستان ها و نمایشنامه ها و کارهای ادبی بعضی از فیلسوفان و نویسندگان فرانسه بود. این نوشته ها که غالباً بویی از بیگانگی و طعمی از سرگشتگی داشتند آنها را شگفت انگیز و مقبول طبع؛ در عین حال از نظر فهم مشکل می کرد. این حرکت جدید تحت عنوان اگزیستانسیالیسم یا فلسفه اصالت وجود مطرح شد.

رنه لافراژ می گوید: “در سال 1946 در تمام دنیا، از خود فرانسه گرفته تا آرژانتین و آمریکا مردم می پرسیدند که این مکتب جدید چیست و چه می خواهد بگوید؟” زمینه های اساسی مورد بحث نویسندگان اگزیستانسیالیسم تیره و مبهم بود و بیشتر در مورد اضطراب ها، ناامیدی ها، مرگ و ازخودبیگانگی بود.

اگزیستانسیالیسم در آموزش و پرورش

فعل existo و existere در زبان لاتینی به معنای خروج از ظاهر شدن و بر آمدن است. این اصطلاح با بودن و هستی نیز متعارف است ولی در اصطلاح فلسفه‌های اگزیستانس این اصطلاح به موجودات آگاه از واقعیت خاص گفته‌ می‌شود؛‌ به عبارت دیگر، اگزیستانس به نحوه خاص هستی انسان اطلاق می‌شود و اگر گاهی از اگزیستانسیالیسم به اصالت وجود تعبیر می‌شود ربطی با نظریه اصالت وجود ملاصدرا که در باب مطلق وجود است ندارد.

در این فلسفه‌ها باید به ریشه لفظ Existence که مشتق از Existere لاتینی است توجه داشت این لفظ مرکب از دو جزء: ex )از ـ بیرون) و sistere )قیام ـ ایستادن)‌ و معنای آن در لاتین ظهور و بروز و تجلی است و از اینجا مناسبت اصطلاح “قیام یا تقرر ظهوری” برای این اصطلاح معلوم می‌گردد…

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.