دانلود پرسشنامه حاشیه نشینی2


در حال بارگذاری
24 آبان 1397
word
128
7
809 بازدید
۵,۰۰۰ تومان
خرید

 پرسشنامه ای که امروز در سایت مقاله یک با عنوان دانلود پرسشنامه حاشیه نشینی2 برایتان بارگذاری شده است جهت جمع آوری اطلاعات در مورد یک تحقیق علمی دانشگاهی درباره بررسی عوامل اجتماعی موثر در حاشیه نشینی می باشد این پرسشنامه با ارائه آیتم های گوناگون معضل حاشیه شهرها را مورد ارزیابی و سنجش قرار داده است

دانلود پرسشنامه حاشیه نشینی

این پرسشنامه محقق ساخته و دارای 18 سوال است و نوع فایل آن ورد قابل ویرایش است که با تعداد 7 صفحه دارای سرفصل هایی چون معرفی پرسشنامه،مولفه ها،نمره گذاری،روایی ،پایایی ،تعاریف مفهومی متغییرهای پژوهش و منابع دارد.

همچنین در صورت تمایل شما می توانید فایل های مرتبط دیگر با معضل حاشیه شهر ها را که  با عنوان دانلود مبانی نظری حاشیه نشینی و دانلود پرسشنامه در مورد حاشیه نشینی ۱ در همین سایت موجود است را با کلیک بروی عنوانها و یا از قسمت جستجوی سایت دانلود نمایید.

دانلود پرسشنامه حاشیه نشینی2

قسمتی از متن تعاریف

حاشیه نشینی:حاشیه نشینان کسانی هستند که در سکونتگاه های غیر متعارف با ساکنان بافت اصلی شهر زندگی می کنند.گروه های مزبور بیشتر بر اثر نیروهای دافعه خاستگاه ،چون فقر و بیکاری و کمتر عوامل جاذب شهری ،از زادگاه خود روستا ،ایل و شهر رانده شده و به شهرهای دیگر روی می آورند .از آن جایی که اکثر این گروه ها بی سواد بوده ،آمادگی لازم را در جهت جذب در بازار کار شهر ندارند،عامل پس راننده شهری نیز آنها را از شهر رانده و به حاشیه کشانده است(نقدی،35:1390).

محرومیت نسبی : مفهومی برای نشان دادن احساسات فردی که فاقد منزلت یا شرایطی است که فرد به اعتقاد خویش باید داشته باشد معیار چنین شخصی مراجعه به داشته های اشخاص با گروه های دیگر است(گر،54:1377).

پایگاه اجتماعی اقتصادی:پايگاه اجتماعي- اقتصادی، پایگاهی است كه فرد در ميان يك گروه دارد. يا به مرتبه اجتماعي- اقتصادی يك گروه در مقايسه با گروه‏هاي ديگر گفته مي‏شود. به بيان ديگر، موقعيتي كه يك فرد يا خانواده با ارجاع به استانداردهاي ميانگين رايج درباره ويژگي‏هاي فرهنگي، درآمد مؤثر، دارايي‏هاي مادي و مشاركت در فعاليت‏هاي گروهي ـ اجتماعي به دست مي‏آورد(کوئن، 1390: 240).

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.