دانلود رایگان تحقیق طبقه بندی در حیطه بندی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
10 می 2017
نوع فایل
word
حجم فایل
1
تعداد صفحات
دسته بندی
تعداد بازدید
1393 بازدید
رایگان

با سلام و درود فراوان به همه ی همراهان عزیز سایت مقاله با دانلود رایگان تحقیق طبقه بندی در حیطه بندی در خدمت شما هستید در ذیل جهت آشنایی توضیحاتی از این تحقیق برای شما ارائه شده است

دانلود رایگان تحقیق طبقه بندی در حیطه بندی

نوع فایل این تحقیق ورد قابل ویرایش می باشد که به صورت کامل و جامع طبقه بندی را توضیح داده است این فایل مقدمه یافته ها نتایج و منابع دارد که می توانید جهت بهره برداری و آشنایی با موضوع هم اکنون نسبت به دانلود آن اقدام نمایید

دانلود رایگان تحقیق  طبقه بندی در حیطه بندی

مقدمه

اطّلاعات طبقه‌ بندی شده اطلاعات حساسی است که، بر پایه قانون یا مقرّرات داخلی بنگاه‌ های مالک آن، دسترسی به آن برای گروه خاصی منع شده است.

گاه اصطلاح «اسناد طبقه‌بندی شده» یا «اطلاعات محرمانه» نیز در این مورد بکار می‌رود.

تفریبا همه دولت‌ ها ضوابطی برای طبقه‌بندی اسناد و اطلاعات دارند. بسیاری از شرکت‌ های خصوصی نیز برای حفاظت از اطلاعات مالی و فنی خود نوعی نظام طبقه‌بندی دارند.

در نظام دولتی ایران معمولاً اطلاعات طبقه‌بندی شده چهار دسته است:

محرمانه

خیلی محرمانه

سری

به کلی سری

طبق ماده (۱) آئین‌نامه طرز نگاه داری اسناد سری و محرمانه دولتی شماره ۱۴–۱۷۰/م – ۲/۱۰/۱۳۵۴ وزارت دادگستری، «اسناد سری و محرمانه دولتی به اعتبار مقدار مراقبتی که باید در حفظ آن‌ها بشود به چهار طبقه تقسیم می‌شوند: طبقه اول ـ اسنادی است که افشای غیرمجاز آن‌ها به اساس حکومت و مبانی دولت ضرر جبران ناپذری برساند. طبقه دوم ـ اسنادی است که افشای غیرمجاز آن‌ها منافع عمومی و امنیت ملی را دچار مخاطره کند. طبقه سوم ـ اسنادی است که افشای غیرمجاز آن‌ها نظام امور سازمان‌ها را مختل و اجرای وظائف اساسی آن‌ها را ناممکن کند. طبقه چهارم ـ اسنادی است که افشای غیرمجاز آن‌ها موجب اختلال امور داخلی یک سازمان شود یا با مصالح اداری آن سازمان مغایر باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.