دانلود رایگان تحقیق رابطه های جبری


در حال بارگذاری
4 اکتبر 2017
445 بازدید
۳۰,۰۰۰ ریال
خرید

دانلود رایگان تحقیق رابطه های جبری به موضوع جبر پرداخته است که چه رابطه هایی دارد و چگونه انجام می شود

دانلود رایگان تحقیق رابطه های جبری

نوع فایل word است

دانلود رایگان تحقیق رابطه های جبری

مقدمه

جبر شاخه‌ ای از علم ریاضیات است که به مطالعه ساختار و کمیت می‌ پردازد. در جبر از نشانه‌ ها و معادلات برای نشان دادن ارتباط بین مفاهیم جبری استفاده می‌ کنند. متغیر ها و ثابت‌ های مختلفی در روابط جبری وارد می‌ شود و طبق اصول خاصی که برای هر کدام از انواع این معادلات مقرر شده مقادیر متغیر ها به دست می‌آید. می‌ توان جبر را تعمیم و تجریدی از حساب دانست که در آن بر خلاف حساب عملیاتی مانند جمع و ضرب نه بر اعداد بلکه بر نمادها انجام می‌ گیرد.

جبر در کنار آنالیز و هندسه یکی از سه شاخه اصلی ریاضیات است. علم جبر نخستین بار از مشرق‌زمین شروع شد و دانشمندانی چون خوارزمی و غیاث‌الدین جمشید کاشانی در این علم تاثیرگذار بودند. و جبر رابطه ای ( relational algebra ) عمليات روی پايگاه داده را به صورت فرمول بيان می کند. جبر رابطه ای توسط Codd به عنوان مبنای زبان های پرس و جوی پايگاه داده ارائه شد. عملگرهای جبر رابطه ای توسط نماد هائی نمايش داده می شوند.

رابطه‌ های جبری

رابطه‌ های جبری یک زبان نظری ست که با یک رابطه  یا بیشتر برای مشخص کردن دیگر رابطه‌ های دیگر، بدون تغییر در رابطه اصلی، بکار می‌ رود. بنابراین، هم عملوند و هم نتیجه رابطه محسوب می‌شوند، و خروجی یک عمل گر می‌ تواند ورودی عمل گر دیگر باشد. این حالت مانند عمل گر های حسابی تو در تو، اجازه بررسی عبارات تو در تو در رابطه‌ های جبری را می‌دهد. این خصوصیت “بستار” نامیده می شود؛ همانطور که اعداد تحت عملکردهای حسابی بررسی می‌ شوند، رابطه‌ ها تحت جبر بررسی می‌ شوند.گونه‌های مختلفی از عملگر ها که شامل رابطه‌ها

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.