دانلود پرسشنامه سبک های یادگیری کلب (2005)


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
11 ژوئن 2019
نوع فایل
word
حجم فایل
1
تعداد صفحات
4
دسته بندی
تعداد بازدید
1099 بازدید
۵۰,۰۰۰ ریال

با سلام خدمت همراهان همیشگی سایت مقاله یک  دانلود پرسشنامه سبک های یادگیری کلب (2005) یکی از پرسشنامه های کاربردی در مورد روش های فراگیری علوم مختلف می باشد که هم اکنون در دسترس شماست.

دانلود پرسشنامه سبک های یادگیری کلب (2005)

این فایل ورد و قابل ویرایش می باشد.

دانلود پرسشنامه سبک های یادگیری کلب (2005)

قسمتی از توضیحات پرسشنامه

در چند سال اخیر این پرسشنامه در پژوهش های روانشناسی پرورشی و یادگیری به خصوص برای تشکیل سبک های یادگیری به طور مکرر مورد استفاده قرار گرفته است.

این پرسش نامه  افراد را در دو بعد تجربه عینی – مفهوم سازی انتزاعی و مشاهده تأملی – آزمایشگری فعال، مورد سنجش قرار می دهد و از ترکیب این ابعاد چهار سبک یادگیری همگرا، واگرا، جذب کننده و انطباق یابنده به دست می آید.

 كلب براي سنجش سبك‌هاي فراگیری علم ، پرسشنامه‌ي سبك های يادگيري را تدوين كرده است. اين پرسشنامه 12 سؤال دارد و برای هر يك از سؤال‌ها 4 پاسخ‌ پيشنهاد مي‌دهد. پاسخ‌هاي پيشنهادي را بايد از نمره‌ي 1 تا 4 رتبه‌بندي كنید. با جمع امتياز هر يك از اين 4 گزينه در 12 جمله‌ي پرسشنامه ( یعنی امتیاز گزینه های  هم شماره در 12 سئوال را باهم جمع کنیم) چهار نمره به دست مي‌آيد كه شيوه‌هاي يادگيري فرد را نشان مي‌دهند.

روایی و پایایی، نمره گذاری، منابع دارد.

بسياري معتقدند كه سبك هاي يادگيري بر خود يادگيري تاثير مي گذارند. اگر چه اصطلاح سبكهاي يادگيري به طرق مختلف تعريف مي شود و تعاريف گوناگوني دارد و ليكن عمدتاً همه تعاريف بر اين نكته تاكيد مي ورزند كه سبكهاي يادگيري شامل باورها، اعتقادات و رجحانها و رفتارهائي مي باشد كه افراد به كار مي برند تا در يك مو قعيت معيني به يادگيري خود كمك كنند.

در حالي كه تحقيقات در مورد كاربردهاي آموزشي هنوز هم در مراحل اوليه خود باقي مانده است ، شواهد به دست آمده از تحقيقات گوناگون نشان ميدهند كه دقت نظر در مورد سبكهاي يادگيري ممكن است در ارتباط با موضوعات متنوع آموزشي سودمند باشد . از اين رو ، مطالعات در مورد سبكهاي يادگيري و ارتباط با يادگيري، بخش عظيمي از روانشناسي امروز را به خود اختصاص داده است .

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.