دانلود پرسشنامه تعهد زناشویی (DCI) آدامز و جونز


در حال بارگذاری
14 آبان 1395
word
1
3
847 بازدید
۳,۰۰۰ تومان
خرید

با سلام و احترام خدمت همراهان همیشگی سایت مقاله یک با دانلود پرسشنامه تعهد زناشویی (DCI) آدامز و جونز در خدمت شما هستیم.

دانلود و خرید پرسشنامه  تعهد زناشویی (DCI) آدامز و جونز

ویژگی های پرسشنامه:

روایی و پایایی و شیوه نمره گذاری دارد و فایل پرسشنامه ورد است تعداد سوالات 44 است و مولفه های پرسشنامه نیز مشخص است در کل می شود گفت پرسشنامه کاملی برای کار تحقیق شماست با دانلود فایل می توانید از جزییات پرسشنامه استفاده نمایید.

دانلود پرسشنامه تعهد زناشویی (DCI) آدامز و جونز

توضیحات درباره ازدواج و تعهد داشتن

ازدواج برای تامین نیاز به عشق و صمیمی بودن در افراد صورت می گیرد. با ازدواج بین دو نفر ارتباط و تعهد زناشویی صورت می گیرد که در مقایسه با دیگر ارتباطات اهمیت بیشتری دارد. شاید در دیگر ارتباطات انسانی یک بعد از ابعاد را پوشش دهد ولی در ازدواج ابعادی زیادی همچون جسمی، عاطفی،اجتماعی و ذهنی پوشش داده می شود و یک رابطه ی زیستس و عاطفی بین زن و شوهر صورت می گیرد. به همین دلایل برای پیدا کردن همسر ایده آل یه یک رابطه بلند مدت نیاز است.

نداشتن تعهد زناشویی عوارض و پیامدهای زیادی را به دنبال خواهد داشت که هم بر فرد و هم بر خانواده و هم برجامعه تاثیر می گذارد و آنها را دچار تغییرات فیزیولوژیک در سیستم اعصاب می کند.

تعهد زناشویی دارای بعدهای چندگانه ای است که دربرگیرنده دلایل شخصی، اخلاقی و اعتقادی است که شخص را به ادامه رابطه زناشویی پایبند می کند. در هر ازدواج موفق سه رکن وجود دارد( تعهد، جاذبه، تفاهم) که در بین این ها تعهد زناشویی قوی ترین عامل پیش بینی کننده کیفیت رابطه زناشویی است. وقتی تعهد زناشویی بالایی وجود داشته باشد این تعهد بالا باعث می شود طرف مقابل سازگاری نشان دهد، از تلافی کردن اشتباهات وی صرف نظر کند و به گونه ای پاسخ دهد که رابطه را ارتقا دهد. همچنین می توان گفت افراد با تعهد بالا با احتمال زیادی نسبت به افراد با تعهد پایین تری که دارند از تمالات خود برای برآوردن تمایلات همسرشان صرف نظر می کنند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.