پرسشنامه تنظیم شناختی هیجان


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
28 مارس 2019
نوع فایل
word
حجم فایل
1
تعداد صفحات
8
دسته بندی
تعداد بازدید
796 بازدید
۳۰,۰۰۰ ریال

 پرسشنامه تنظیم شناختی هیجان از جمله پرسشنامه های رشته روان شناسی است که برای ارزیابی و سنجش هیجان در تحقیقات دانشگاهی و علمی از آن استفاده می شود و به منظور ارزیابی نحوه تفکر افراد بعد از تجربه رخداد های تهدید کننده یا استرس­ زای زندگی ساخته شده است. علاوه بر این پرسشنامه مبانی نظری این متغییر نیز با عنوان مبانی نظری تنظیم شناختی هیجان نیز در سایت قابل دسترس است که علاقه مندان می توانند از آن استفاده نمایند.

دانلود پرسشنامه ی تنظیم شناختی هیجان

نوع فایل این پرسشنامه ورد می باشد و در 36 سوال موضوع و متغییر مورد نظر را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد این پرسشنامه معرفی ابزار و شیوه نمره گذاری دارد و تحلیل بر اساس میزان نمره پرسشنامه صورت می گیرد در این پرسشنامه روایی و پایایی تعیین شده است  و  در یک طیف پنج درجه ای لیکرت نمره گذاری می شود. تعداد نه راهبرد تنظیم هیجانی ادراکی از طریق اصول تحلیل مولفه طراحی شده است.

پرسشنامه تنظیم شناختی هیجان

قسمتی از توضیحات پرسشنامه

گویه­ های این پرسشنامه از نظر مفهومی شامل 9 خرده مقیاس متمایز از هم می ­شود که هر یک به منزله راهبردی خاص از راهبرد های شناختی تنظیم هیجان محسوب می ­شود. این راهبرد ها عبارت است از: راهبر های منفی شامل سرزنش خود (4 ماده)، سرزنش دیگران (4 ماده)، فاجعه­پنداری (4 ماده) و نشخوار فکری (4 ماده) و راهبرد های مثبت شامل پذیرش (4 ماده)، تمرکز مجدد مثبت (4 ماده)، برنامه­ ریزی (4 ماده)، بازارزیابی مثبت (4 ماده) و اتخاذ دیدگاه (4 ماده). نمره هر راهبرد از طریق جمع نمرات داده شده به هر یک از عبارات تشکیل دهنده آن راهبرد به دست می­ آید و می­ تواند در دامنه­ای از 4 تا20 قرار بگیرد. از جمع کل نمرات 36 عبارت نیز یک نمره کلی به دست می­ آید که بیانگر استفاده از راهبردهای شناختی تنظیم هیجان است و می­ تواند در دامنه ای از36تا180 قرار بگیرد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.