مقاله مسئولیت مدنی و کیفری در قبال مرتد


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
8 سپتامبر 2019
نوع فایل
word
حجم فایل
1
تعداد صفحات
18
دسته بندی
تعداد بازدید
1405 بازدید
۸۰,۰۰۰ ریال

مقاله مسئولیت مدنی و کیفری در قبال مرتد

مقاله مسئولیت مدنی و کیفری در قبال مرتد

مقاله مسئولیت مدنی و کیفری در قبال مرتد

مختصات مقاله 

این مقاله با فرمت ورد قابل ویرایش تنظیم شده است و دارای 18 صفحه ی کامل می باشد دارای منابع درون متنی و پایانی نیز است. که هم اکنون می توانید نسبت به دانلود آن اقدام نمایید.

تعریف مسئولیت مدنی و جنایی و تفاوت آنها

مسئولیت مدنی یک تعهد قانونی است که طرف را ملزم به پرداخت خسارت یا پیروی از سایر اجرائیات دادگاه در یک دعوا می کند. متفاوت از مسئولیت کیفری ، که اغلب توسط دولت برای جبران یک خطای عمومی مطرح می شود، مسئولیت مدنی معمولاً توسط یک طرف خصوصی برای شکایت برای خسارت یا حکم صادر می شود. به عنوان مثال، در یک تصادف اتومبیل، شخص آسیب دیده می تواند از راننده شکایت کند و درخواست خسارت مالی کند.

در مقابل، اقدام جنایی عبارت است از تعقیب یک فرد توسط دولت (معمولاً ایالت) به دلیل نقض یک ماده قانون جزایی. مجازاتی که متهم در یک اقدام جنایی با آن روبرو می شود ممکن است شامل مدت زندان، جریمه نقدی یا سایر شرایط باشد.

تفاوت مسئولیت مدنی با مسئولیت کیفری در این است که نقض شروط جرم یا شرایط قرارداد، شخص مسئول را مشمول مجازات جرمی نمی‌کند، اگرچه مسئولیت مدنی می‌تواند شامل خسارات مالی جزایی یا سایر اشکال اجرای دادگاه نیز باشد.

راه دیگر برای تمایز این دو سیستم این است که قانون مدنی اغلب به اختلافات بین اشخاص خصوصی می پردازد. حقوق جزا به جرایم می پردازد. یا رفتارهایی که قوانینی را که جامعه ایجاد کرده است زیر پا می گذارد و در صورت شکسته شدن آن قوانین قصد توزیع مجازات را دارد. قوانین کیفری عموماً احکام سنگین تری را برای مجرمان تعیین می کند، از خدمات اجتماعی تا مجازات اعدام.

بنابراین، مسئولیت های مدنی، شخص مقصر را مشمول مجازات کیفری نمی کند. در عوض، آنها باید خسارت یا غرامت پولی را به طرفی که در نتیجه اقدامات آنها آسیب دیده است، بپردازند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.